První MEADE LX200 GPS v České republice

 

ATC Astro Telescope Company je první v České republice, kam byl dovezen dalekohled MEADE LX 200 GPS

Dne 25.6.2002 byl dovezen do ATC Astro Telescope Company první dalekohled MEADE komunikující s 16 družicovým navigačním systémem GPS a to SC 10" LX 200 GPS.

Jedná se o dalekohled vybavený nejvyspělejší elektronikou, jaká v soušasné době existuje. Mimo jiné dalekohled můžete nainstalovat kdekoliv na Zemi a ten se sám ustaví, najde si svoji polohu a čas. Ustavení již není potřeba provádět pomocí hvězd, i když tato možnost stále existuje. V základní databázi rozsáhlého počítačového programu je cca 125 000 hvězdných objektů. Program obsahuje i sledování pohybujících se objektů s rozdílnou rychlostí, než je rotace Země.

"Uvedený výrobek s optickým systémem Schmidt-Cassegrain (asférická krycí deska se zrcadly) jsem testoval tak, jak to provádím vždy u těchto systémů na obrazovou kvalitu. Musel jsem zase konstatovat, že pokud bych sériově vyráběl tyto dalekohledy, lépe bych to nedokázal.

Dalekohledy MEADE LX 200 GPS hodnotím jako úžasný výrobek předního světového výrobce astronomických dalekohledů."

Holubec Jaromír

 ATC, Astro Telescope Company, a.s.
P. O. Box 75, Nordic Park, Seifertova 33, 750 02 Přerov,
e-mail: atc-astro@quick.cz
Pravidla pro komunikaci e-mailem
telefon pro konzultaci je poskytován na vyžádání
http://www.atc-astro.eu


 


Autorská práva vyhrazena,
jakákoliv textová i obrazová část nesmí být bez písemného souhlasu nikde uvedena, kopírována a přenášena elektronickým a jiným způsobem

Copyright by ATC