MEADE
ATC, Astro Telescope Company, a.s,
s více jak 18-ti letou zkušeností prodeje
MEADE s poradenským servisem


astronomické dalekohledy s vyspělou elektronikou 21. století
* * * sen astronoma splněn * * *

DS a NGC
Ceny uvedeny s DPH, Price with VAT (19%)

Dalekohledy DS a NGC patří mezi malé dalekohledy na azimutální montáži s Autostarem a uspokojí především začínající a občasné astronomy svojí jednoduchostí a přitom vybaveností vyspělou elektronikou. Všechny dalekohledy s ovladačem Autostar umožní každému, aby se stal do 5 minut astronomem. Princip je velmi jednoduchý. Tubus dalekohledu ustavíte do vodorovné polohy a nasměrujete na sever. Po nastavení času a pozorovacího stanoviště Vám systém sám vybere a najede s dalekohledem nejprve na jednu hvězdu, kterou pomocí tlačítka na ovladači nesměrujete do středu zorného pole okuláru. Po potvrzení dalekohled sám najede na druhou hvězdu a provedete opětovné ustředění. Po potvrzení je přístroj přesně ustaven a sleduje rotaci Země. Lze vyhledávat a pozorovat jakýkoliv nebeský objekt včetně planet, družic apod. již jednoduchým zadáním instrukcí. Po doplnění např. elektronickým okulárem můžete sledovat na televizní obrazovce krátery na Měsíci apod. Elektronika přístroje poskytuje mnoho možností, včetně propojení s PC.Zde je k otevření a ke stažení ceník MEADE s poslední aktualizací.

DS-2070AT, čočkový achromát d 70/f 700, (1:10)

Dalekohled je vybaven dvočočkovým achromatickým objektivem opatřeným vícenásobnými antireflexními vrstvami. Tubus s optikou je pomocí středové objímky a vidlicového ramene připevněn k základně třínohého hliníkového stativu se stavitelnými nohami. Azimutální montáž obsahuje motorické servopohony se čtečkami ovládané ovladačem Autostar s displayem s databází 1 586 objektů a s volbou 9 rychlostí. Elektronika umožňuje propojení s PC. V základní výbavě je hledáček 5x 24, okulár MA f9 mm a MA f25 mm d 1 1/4". Ostření je 2" hřebenovým plastovým okulárovým výtahem, se zenitálním 90° modulem, který obsahuje i adaptér na 2"/1 1/4". Obraz je vzpřímený stranově obrácený. Napájení je 12 V= pomocí 8 ks tužkových baterií AA (životnost cca 20 hodin) s alternativním napájením z autobaterie 12V nebo přes adaptér z 220/115 na 12 V. S přístrojem je dodáváno CD s programem StarNavigator - planetárium s databází cca 10 tis. hvězdných objektů. Rozměr tubusu je d7,6 x 69 cm. Celková váha je 5,5 kg.DS-2114ATS, Newton d 114/f 1000, (1:8,8)

Zrcadlový dalekohled typu Newton zkrácené konstrukce sestávající z primárního (hlavního) zrcadla, sekundárního (vedlejšího) rovinného zrcátka ve tvaru elipsy a dvoučočkového dubletu. Optika je opatřenou antireflexními vrstvami a standardními odraznými vrstvami. Tubus s optikou je pomocí středové objímky a vidlicového ramene připevněn k základně třínohého hliníkového stativu se stavitelnými nohami. Azimutální montáž obsahuje motorické servopohony se čtečkami na obou osách ovládané ovladačem Autostar s displayem s databází 1 586 objektů a s volbou 9 rychlostí. Elektronika umožňuje propojení s PC. V základní výbavě je hledáček 6x 30, okulár MA f9 mm MA f25 mm d 1 1/4". Ostření je 2" hřebenovým plastovým okulárovým výtahem, který obsahuje i adaptér na 2"/1 1/4". Napájení je 12 V= pomocí 8 ks tužkových baterií AA (životnost cca 20 hodin) s alternativním napájením z autobaterie 12V nebo přes adaptér z 220/115 na 12 V. S přístrojem je dodáváno CD s programem StarNavigator - planetárium s databází cca 10 tis. hvězdných objektů. Rozměr tubusu je d11,5 x 45,7 cm. Celková váha je 7,3 kg.NG 60, čočkový achromát d60/700mm, (1:11,7)

Dalekohled je vybaven dvočočkovým achromatickým objektivem opatřeným vícenásobnými antireflexními vrstvami. Tubus s optikou je pomocí vidlicové montáže připevněn k základně třínohého hliníkového stativu se stavitelnými nohami. Azimutální montáž umožňuje jemné pohyby v obou osách. Elektropohon není k dispozici. V základní výbavě je hledáček 5x24, okuláry f 4, 12,5 a f 25 mm v plastové objímce d 0,965". Ostření je hřebenovým plastovým okulárovým výtahem 1 1/4" se zenitálním 90° modulem 0,965" mm, kde obraz je vzpřímený stranově obrácený. Fotografování je možné v primárním ohnisku. S přístrojem je dodáváno CD s programem StarNavigator - planetárium s databází cca 10 tis. hvězdných objektů. Rozměr tubusu je d6,4 x 69 cm. Celková váha je 3,2 kg.NGC 60, čočkový achromát d60/700mm, (1:11,7)

Dalekohled je vybaven dvočočkovým achromatickým objektivem opatřeným vícenásobnými antireflexními vrstvami. Tubus s optikou je pomocí uvidlicové montáže připevněn k základně třínohého hliníkového stativu se stavitelnými nohami. Ve vidlici azimutální montáže je vestavěný navigační systém GO-TO s displayem s databází 1 400 objektů a umožňuje jemné pohyby v obou osách. Elektropohon není k dispozici. Elektronika umožňuje propojení s PC. V základní výbavě je hledáček 5x24, okulár MA f 9 a MA f 25 d 1 1/4". Ostření je hřebenovým plastovým okulárovým výtahem 1 1/4" se zenitálním 90° modulem 1 1/4" mm, kde obraz je vzpřímený stranově obrácený. Fotografování je možné v primárním ohnisku. S přístrojem je dodáváno CD s programem StarNavigator - planetárium s databází cca 10 tis. hvězdných objektů. Napájení je 9 V baterií (životnost cca 10 hodin). Rozměr tubusu je d6,4 x 69 cm. Celková váha je 3,2 kg.Základní informace pro začínajícího uživatele dalekohledu najdete na:
Malá násobilka pro začínajícího pozorovatele

Objednávat můžete písemně na adrese:
ATC, Astro Telescope Company, a. s.,
P. O. Box 75, Nordic Park, Seifertova 33, 750 02 Přerov,
e-mail: atc-astro@quick.cz
* Pravidla pro komunikaci e-mailem *
telefon pro konzultaci je poskytován na vyžádání
http://www.atc-astro.eu


Autorská práva vyhrazena,
jakákoliv textová i obrazová část nesmí být bez písemného souhlasu nikde uvedena, kopírována a přenášena elektronickým a jiným způsobem

Copyright by ATC