Kategorie
Informace ke zboží

Zboží je v kategoriích průběžně doplňováno. Pokud prozatím nenajdete zboží, které požadujete, můžete nás pro objednávku kontaktovat na:
atc-astro@seznam.cz.

Stabilní montáž GNEQ-6 GoTo

Na pozorování a astrofotografování doporučujeme: stabilní montáž
Sky-Watcher GNEQ-6 PRO SynScan

Giant Magellan Telescope (GMT)

Výroba zrcadel pro Giant Magellan Telescope (GMT)
největšího dalekohledu na světě 24 m
Projekt GMT

Paralaktika pro Dobson

Tip na platformu montáže pro Dobson
My Project equatorial platform for dobson telescope

Nejnovější produkty

Baader sluneční fólie 50 x 100 cm vizual ND5- ve slevě 50%

Astronomie/Výrobci » ATC » Filtry » sluneční » fóliové
Astronomie/Výrobci » Ostatní » Baader
Astronomie/Výrobky » Příslušenství » Filtry » sluneční » fóliové
Bazar » Zboží ve slevě

Cena s DPH:850.00 CZK
Cena bez DPH:850.00 CZK
Záruka:24 měs.
Dostupnost:Skladem 1 ks
ks

Baader sluneční fólie 50 x 100 cm  pro vizuální použití s denzitou ND 5, ve slevě 50% obraz neutrální bílý, vhodné i pro foto. Dodávána srulovaná v kruhovém kartonovém tubusu d 65x550 mm. Dodáván návod v angličtině a v češtině, kde je návod na zhotovení kartonového filtru.

Sluneční fólie ve slevě 50% v ceně 850,- Kč, původní cena je 1700,- Kč
Srulovaná a trochu promáčknutá bez jakékoliv destrukce, jednou rozbalená viz. obrázek. Jen samotnou manipulací s fólií lze udělat tyto přehyby, ty však funkci nevadí.

Další informace:
U dalekohledů Sky-Watcher je na tubusu použita velká krytka, která má na sobě jakoby "dva špunty". Jeden tzv. "špunt" je s odnímatelnou krytkou a malým otvorem a zevnitř lze nalepit sluneční fólii a je tak možné vytvořit mimoosový sluneční filtr. Pak před pozorováním Slunce tuto velkou krytku necháváme na tubusu dalekohledu a sejmeme jen malou krytku z tzv. "špuntu". Je to levné řešení a může být rizikové. Pokud se fólie odlepí, oko uživatele je zničeno ve zlomku vteřiny. Jistější je celý nasazovací filtr, avšak ty jsou výrazně dražší. Z ekonomických důvodů lze vyrobit filtr z kartonu se sluneční fólii Baader. Je to již věcí každého uživatele jak se rozhodne.

Sluneční fólie Baader je určena pro vizuální pozorování a má denzitu 5. V případě, že by uživatel vyžadoval méně světla dle použitého zvětšení, pak lze použít jako doplněk před okulár měsíční filtr, např. ATC N2-M (světelnost je zmenšena o 2 clonové čísla) nebo ATC N3-M (světelnost je zmenšena o 3 clonové čísla).

Důležité upozornění: Než namíříte dalekohled s filtrem na Slunce, vždy zakryjte objektiv hledáčku, nebo Vám poškodí jeho plastový okulár, nebo ve zlomku vteřiny přijdete o oko. Před každým použitím zhotoveného filtru na dalekohled, je nutné provést kontrolu, zda není fólie poškozená.