Kategorie
Informace ke zboží

Zboží je v kategoriích průběžně doplňováno. Pokud prozatím nenajdete zboží, které požadujete, můžete nás pro objednávku kontaktovat na:
atc-astro@seznam.cz.

Montáž EQ-6R s adap. Wi-fi

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Poslední provedení pro r. 2022
Sky-Watcher EQ-6 R PRO SynScan s adaptérem Wi-fi bez ručky

Montáž EQ-6R s ručkou

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Poslední provedení pro r. 2022
Sky-Watcher EQ-6 R PRO SynScan s ručkou

Stabilní montáž GNEQ-6 GoTo

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Nové provedení pro r.2022
Sky-Watcher EQ-6 PRO SynScan

Giant Magellan Telescope (GMT)

Výroba zrcadel pro Giant Magellan Telescope (GMT)
největšího dalekohledu na světě 24 m
Projekt GMT

Paralaktika pro Dobson

Tip na platformu montáže pro Dobson
My Project equatorial platform for dobson telescope

Nejnovější produkty

CELESTRON EdgeHD 11" OTA

Akční cena
Astronomie/Výrobci » Celestron
Astronomie/Výrobky » Dalekohledy » Katadioptr » OTA
Bazar » Jiné dalekohledy

Cena s DPH:109000.00 CZK
Cena bez DPH:109000.00 CZK
Záruka:24 měs.
Dostupnost:Skladem
ks

Celestron EdgeHD 11" OTA, optický průměr 279mm (11") a ohniskovou vzdáleností 2800mm, s modifikovaným systémem Schmidt-Cassegrain a aplanatickou korekcí, umožňující použití CCD v primárním ohnisku. Upínací lišta typu Losmandy je kompatibilní s montáží CGE. Součástí je zenitální zrcadlový modul 90°, 2", okulár f 28 mm, d 2" (zvětšení 100x), hledáček 9x50, reduktor EdgeHD 0,7x, fotoadapter EdgeHD T-2.

Bazarový prodej. Původní cena všeho byla 147 000,- CZK, prodejní cena 109 000,- CZK. Vše je úplně nové, použité cca 3x, bezvadný stav. Doklad - faktura  z 16.12.2020 za nákup Celestron EdgeHD 11" OTA je součástí. Originální obal není, ale pro případ zaslání lze zboží bezpečně zabalit a zaslat s pojištěním. Je garantován perfektní stav. V případě zájmu nás kontaktujte na e-mail: atc-astro@seznam.cz

Inovativní dalekohled Schmidt-Cassegrain s verzí aplanaticky provedené asférické korekční desky a moderního provedení vrstev Starbright XLT. Nová technologie označena jako Edge-HD umožňuje obrazové pole bez vad, ideální pro astrofotografii. Nový systém, zejména zmenšuje komu a zlepšuje rozlišení na okraji obrazového pole. Nový systém umožňuje získat výborné výsledky i v případě velkoformátových kamer - dobré výsledky jsou i pro CCD s úhlopříčkou 52mm. Ve srovnání se standardním provedením, tubus v provedení Edge-HD má také řadu vylepšení. Např. "mirror shift" pevné zafixování primárního zrcadla eliminuje zrcadlový posun. V zadní části tubusu jsou umístěny otvory se speciálními filtry, aby se zabránilo vnikání prachu. Tyto otvory navíc urychlují proces vyrovnávání teploty uvnitř tubusu s teplotou okolí, což má prvořadý význam pro kvalitu získaného obrazu. Dalekohledy Edge-HD je vybaven systémem umožňujícím "Fastar", tj. umístění CCD kamery přímo v primárním ohnisku dalekohledu. Zjednodušený postup je také v kolimaci, kterou lze provést bez použití spec. nářadí.

V příslušenství je také speciální reduktor 0,7 x Celestron EdgeHD vyznačující se 4 prvkovým optickým designem navrženým tak, aby zachoval ploché zorné pole oceňovaného optického systému EdgeHD.

Reduktor EdgeHD má vysoce kvalitní optické prvky zajišťující velmi nízkou disperzi, je použito lanthanové sklo, které zajišťuje vysoký kontrast při minimalizaci chromatické aberace. Všechny povrchy čoček jsou opatřeny vícenásobnou antireflexí zaručující maximální propustnost světla a barevnou korekci, obvody čoček s vnitřní mechanika jsou černěny a minimalizují tak vnitřní odlesky a maximalizují kontrast obrazu.

Reduktor 0,7x EdgeHD redukuje ohniskovou vzdálenost a zachová stejné nastavení zaostření, dokonce i u dalekohledu se světelností f/10 EdgeHD. Redukltor 0.7x nabízí dostatečné zadní ostření, které umožňuje použití dalšího příslušenství a široké možností fotopřístrojů. Umožňuje také použití stávajících adaptérů EdgeHD T a dalšího zobrazovacího příslušenství.

Technické parametry:
optický systém: Schmidt-Cassegrain
provedení série: EdgeHD
symbol dodavatele: 91050-XLT
vstupní průměr: 279 mm
ohnisková vzdálenost: 2800 mm
světelnost: 1:10
povrchové vrstvy: StarBright XLT
centrální stínění: 95 mm
rozlišení: 0.5"
maximální zvětšení 419x
limitní magnituda: 15,7
okulár: f 28mm 2" , zvětšení 100x
hledáček: přímohledný 9x50
zenitální modul: 90" 2" , zrcadlový
upevnění: lišta typu Losmandy
délka tubusu: 610 mm
hmotnost tubusu: 13.0 kg

Sestava obsahuje:
- Tubus CELESTRON EdgeHD 11"
- Reduktor ohniska 0,7x EdgeHD
- Hledáček 9x50
- 2" okulár 28mm
- 2" zenitové zrcátko 90°
- Fotoadaptér T-2 EdgeHD
- Originální návod v angličtině a němčině.