Bushnell
ATC, Astro Telescope Company, a. s.
odborný prodejce s dlouholetou praxí


astronomické dalekohledy s elektronickým naváděním Go-To
North Star
Ceny uvedeny s DPH, Price with VAT (19%)
při platbě předem převodem nebo v hotovosti je sleva 3%.
Doprava dalekohledů a zboží nad 5000,- Kč je zdarma po území České republiky.

Nabídka pro rok 2008/2009
Zde je ke stažení kompletní ceník Bushnell.

* Novinka 2008/2009 * "Backtrack"
s Bushnell Backtrack nikdy nezabloudíte.


Nové modely dalekohledů Bushnell s elektronikou na azimutální montáži jsou určeny pro astronomické pozorovatele, kteří chtějí mít usnadněnou práci s vyhledáváním astronomických objektů. Poskytují dostatečný komfort každému uživateli a navíc s velmi vysokou zárukou spolehlivosti elektroniky a mechaniky. Kvalitní optika je samozřejmostí a montáže jsou osazeny zrcadlovým optickým systémem Newton a katadioptrickým optickým systémem Maksutov-Cassegrain. Přednosti elektronických dalekohledů Bushnell lze vidět ve velmi snadné a jednoduché obsluze pro uživatele. Mechanika neobsahuje žádné stupnice a kontakt s uživatelem, včetně souřadnic, je pouze přes prosvětlený display v menu ovladače North Star a pohledem do dalekohledu. Navíc jsou zde poskytovány informace se zvukovou nápovědou v angličtině z vestavěného reproduktoru ovladače, kde lze tuto funkci i vypnout. Po jednoduchém ustavení pak dalekohled zvolený objekt sám vyhledá a sleduje. Každému majiteli a všem spoluživatelům dalekohledu Bushnell s ovladačem North Star je tak umožněno, aby se stali za několik minut astronomy a poznávali tak jednotlivé planety, hvězdy, souhvězdí a jiné objekty vzdáleného vesmíru.

Navigační přístroj - identifikátor polohy, Bushnell Backtrack cena: 1 800,- Kč

provedení: šedo oranžové, zeleno žluté, růžovo bílé, šedá metalíza, k dodání zeleno žluté a šedá metalíza

Velmi jednoduchý a praktický identifikátor polohy s GPS - vždy se bezpečně vrátíte na stejné místo, odkud jste vyšli - vycestovali a to kdekoliv na světě. Nemusíte mít již obavy z marného vzpomínání, kde jste zrovna zaparkovali auto nebo z přílišného vzdálení se v lese při hledání hub. Po stisknutí jedním tlačítkem Bushnell Backtrack zaznamená Vaši výchozí polohu. Pak kdykoliv po zapnutí opět jediným tlačítkem Vám vždy Bushnell Backtrack ukáže spolehlivě směr cesty a vzdálenost k výchozímu bodu. Již nemusíte bloudit např. v ulicích New Yorku při návratu na stejné místo, odkud jste vyšli, stejně tak v horách za mlhy nebo v rozlehlé poušti. Kompaktní velikost umožní pohodlné nošení v kapse, jako přívěsek na krku nebo za opaskem.

Elektronický kompas s automatickou kalibrací a GPS přijímač SiRF Star III s paměťí tří lokalit, indikující vzdálenost a směr zpáteční cesty k označené lokalitě. Je odolný proti slabému dešti a sněžení. Napájení je z 2 ks AAA baterií (nejsou součástí přístroje). Výhodou je kompaktnost, vejde se do dlaně i do kapsy. Součástí je řemínek a pouzdro. Zaznamená výchozí místo a v každém okamžiku má majitel kontrolu jak je vzdálen a jakým směrem musí jít pro správný návrat. Po vzdálení z výchozíhoho bodu i bez mapy je vždy bezpečný návrat na jakékoli výchozí místo podniknutého výletu.North Star 114 N, Newton d 114/f 900, (1:7,9) cena: 10 976,- Kč

Astronomický zrcadlový dalekohled s optickým systémem Newton s průměr hlavního zrcadla 114 mm a ohniskovu vzdáleností 900 mm. Optika je upevněna v objímkách v kovovém tubusu s upínací deskou, která se upevňuje zasunutím do drážky vidlicového ramene se zafixováním jistícími šrouby. Rameno je připevněno k základně třínohého hliníkového stativu se stavitelnými nohami a odkládacím stolkem. Azimutální montáž obsahuje motorické pohony obou os ovládané ovladačem North Star s prosvětleným displayem a klávesnicí s databází 20 tis. objektů. Elektronický naváděcí systém obsahuje i funkci GO TO, kde dalekohled zvolený objekt sám vyhledá a sleduje. Ovladač obsahuje i hlasový výstup z vestavěného reproduktoru v angličtině s informacemi o pozorovaných objektech, které se zobrazují na display. Objekty jsou tříděné podle kategorií, jmen atd. Menu je přehledné a snadno ovladatelné pro každého, kdo ovládá mobilní telefon. Napájení z jedné 9V baterie.
Ostření je 1 1/4" hřebenovým okulárovým výtahem a součástí vybavení dalekohledu je výrobcem dodávaný okulár d 1 1/4" f=4mm (zvětšení 225x) a f=20mm (zvětšení 45x), elektronický hledáček s červeným bodem zobrazovaným v nekonečnu.
Dalekohled dává lepší obraz než podobné zrcadlové systémy s krátkým tubusem a vloženým rozptylným členem. Dalekohled Bushnell North Star je čistý Newton s otvorovým poměrem f/7,9, ve kterém je sférický tvar plochy velmi blízký parabole a dává obraz i při velkém zvětšení dostatečně kvalitní. Výsledný obraz je stranově i na výšku obrácený. K dalekohledu je dodáván návod v češtině a angličtině. Rozměr tubusu je d13 x 90 cm. Celková váha se stativem je 8,5 kg.North Star 90 M-C, Maksutov-Cassegrain d 90/f 1200, (1:13,3) cena: 13 525,- Kč

Astronomický katadioptrický (zrcadlo-čočkový) dalekohled s optickým systémem Maksutov-Cassegrain má průměr objektivu 90 mm a ohniskovou vzdálenost 1200 mm. Optika je opatřena vícenásobnými antireflexními vrstvami a je v kovovém tubusu s upínací deskou se stativovým závitem 1/4". Na koncové části zadní objímky tubusu z pevného plastu je upevněno točítko ostřícího systému pro ovládání posuvu primárního zrcadla. Tubus s optikou se upevňuje zasunutím upínací desky do drážky vidlicového ramene s bočním zafixováním jistícím šroubem. Rameno je připevněno k základně třínohého hliníkového stativu se stavitelnými nohami a odkládacím stolkem. Azimutální montáž obsahuje motorické pohony obou os ovládané ovladačem North Star s prosvětleným displayem a klávesnicí s databází 20 tis. objektů. Elektronický naváděcí systém obsahuje i funkci GO TO, kde dalekohled zvolený objekt sám vyhledá a sleduje. Ovladač obsahuje i hlasový výstup z vestavěného reproduktoru v angličtině s informacemi o pozorovaných objektech, které se zobrazují na display. Objekty jsou tříděné podle kategorií, jmen atd. Menu je přehledné a snadno ovladatelné pro každého, kdo ovládá mobilní telefon. Napájení z jedné 9V baterie.
Součástí vybavení je výrobcem dodávaný okulár d 1 1/4" f=4mm (zvětšení 300x) a f=20mm (zvětšení 60x), zenitální hranolový modul 1,25" s výsledným obrazem stranově i výškově správným, elektronický hledáček s červeným bodem zobrazovaným v nekonečnu. K dalekohledu je dodáván návod v češtině a angličtině. Rozměr tubusu je d11 x 27 cm. Celková váha se stativem je 5,5 kg. Poměr cena/výkon s užitnými vlastnostmi je vynikající.
Optický systém Maksutov-Cassegrain patří mezi nejlépe zobrazující optické sestavy vůbec s ostrým obrazem i v okrajích a bez barevné vady. Dalekohled je velmi vhodný pro planetární pozorování, detaily oblačnosti Jupiteru, prstence Saturnu a případně i povrchu Marsu a i jiných objektů vesmíru.
Velkou výhodou sestavy dalekohledu Bushnell Maksutov-Cassegrain je, že jej lze použít pro vzpřímený stranově správný obraz i pro pozemské pozorování a tubus lze i upevnit na běžný fotostativ.North Star 100 M-C, Maksutov-Cassegrain d 100/f 1300, (1:13) cena: 16 345,- Kč

Astronomický katadioptrický (zrcadlo-čočkový) dalekohled s optickým systémem Maksutov-Cassegrain má průměr objektivu 100 mm a ohniskovou vzdálenost 1300 mm. Optika je opatřena vícenásobnými antireflexními vrstvami a je v kovovém tubusu s upínací deskou se stativovým závitem 1/4". Na koncové části zadní objímky tubusu z pevného plastu je upevněno točítko ostřícího systému pro ovládání posuvu primárního zrcadla. Tubus s optikou se upevňuje zasunutím upínací desky do drážky vidlicového ramene s bočním zafixováním jistícím šroubem. Rameno je připevněno k základně třínohého hliníkového stativu se stavitelnými nohami a odkládacím stolkem. Azimutální montáž obsahuje motorické pohony obou os ovládané ovladačem North Star s prosvětleným displayem a klávesnicí s databází 20 tis. objektů. Elektronický naváděcí systém obsahuje i funkci GO TO, kde dalekohled zvolený objekt sám vyhledá a sleduje. Ovladač obsahuje i hlasový výstup z vestavěného reproduktoru v angličtině s informacemi o pozorovaných objektech, které se zobrazují na display. Objekty jsou tříděné podle kategorií, jmen atd. Menu je přehledné a snadno ovladatelné pro každého, kdo ovládá mobilní telefon. Napájení z jedné 9V baterie.
Součástí vybavení je výrobcem dodávaný okulár d 1 1/4" f=4mm (zvětšení 325x) a f=20mm (zvětšení 65x), zenitální hranolový modul 1,25" s výsledným obrazem stranově i výškově správným, elektronický hledáček s červeným bodem zobrazovaným v nekonečnu. K dalekohledu je dodáván návod v češtině a angličtině. Rozměr tubusu je d12 x 29 cm. Celková váha se stativem je 6,5 kg. Poměr cena/výkon s užitnými vlastnostmi je vynikající.
Optický systém Maksutov-Cassegrain patří mezi nejlépe zobrazující optické sestavy vůbec s ostrým obrazem i v okrajích a bez barevné vady. O 15 mm větší průměr než u typu 90 M-C znamená větší rozlišovací schopnost, větší zisk světla a jasnější obraz při větším zvětšení.
Velkou výhodou sestavy dalekohledu Bushnell Maksutov-Cassegrain je, že jej lze použít pro vzpřímený stranově správný obraz i pro pozemské pozorování a tubus lze i upevnit na běžný fotostativ.North Star 127 M-C, Maksutov-Cassegrain d 90/f 1200, (1:13,3) cena: 21 023,- Kč


Astronomický katadioptrický (zrcadlo-čočkový) dalekohled s optickým systémem Maksutov-Cassegrain má průměr objektivu 127 mm a ohniskovou vzdálenost 1500 mm. Optika je opatřena vícenásobnými antireflexními vrstvami a je v kovovém tubusu s upínací deskou se stativovým závitem 1/4". Na koncové části zadní objímky tubusu z pevného plastu je upevněno točítko ostřícího systému pro ovládání posuvu primárního zrcadla. Tubus s optikou se upevňuje zasunutím upínací desky do drážky vidlicového ramene s bočním zafixováním jistícím šroubem. Rameno je připevněno k základně třínohého hliníkového stativu se stavitelnými nohami a odkládacím stolkem. Azimutální montáž obsahuje motorické pohony obou os ovládané ovladačem North Star s prosvětleným displayem a klávesnicí s databází 20 tis. objektů. Elektronický naváděcí systém obsahuje i funkci GO TO, kde dalekohled zvolený objekt sám vyhledá a sleduje. Ovladač obsahuje i hlasový výstup z vestavěného reproduktoru v angličtině s informacemi o pozorovaných objektech, které se zobrazují na display. Objekty jsou tříděné podle kategorií, jmen atd. Menu je přehledné a snadno ovladatelné pro každého, kdo ovládá mobilní telefon. Napájení z jedné 9V baterie.
Součástí vybavení je výrobcem dodávaný okulár d 1 1/4" f=4mm (zvětšení 375x) a f=20mm (zvětšení 75x), zenitální hranolový modul 1,25" s výsledným obrazem stranově i výškově správným, elektronický hledáček s červeným bodem zobrazovaným v nekonečnu. K dalekohledu je dodáván návod v češtině a angličtině. Rozměr tubusu je d15 x 30 cm. Celková váha se stativem je 9 kg. Poměr cena/výkon s užitnými vlastnostmi je vynikající.
Optický systém Maksutov-Cassegrain patří mezi nejlépe zobrazující optické sestavy vůbec s ostrým obrazem i v okrajích a bez barevné vady. S dalekohledem o průměru 127 mm lze již pozorovat i slabší objekty a lze uvidět také nejen velmi zřetelně Cassiniho dělení prstenců Saturnu, ale i několik slabých měsíců této planety s možností pozorování zákrytů a přechodů, vzácně i zatmění, měsíčků Jupiteru.
Velkou výhodou sestavy dalekohledu Bushnell Maksutov-Cassegrain je, že jej lze použít pro vzpřímený stranově správný obraz i pro pozemské pozorování a tubus lze i upevnit na běžný fotostativ.

Barlow 2x, 1 1/4" cena: 980,- Kč
Okulár Kellner f 9 mm, 1 1/4" cena: 750,- KčZákladní informace pro začínajícího uživatele dalekohledu najdete na:
Malá násobilka pro začínajícího pozorovatele

Objednávat můžete písemně na adrese:
ATC, Astro Telescope Company, a. s.,
P. O. Box 75, Nordic Park, Seifertova 33, 750 02 Přerov,
e-mail: atc-astro@quick.cz
* Pravidla pro komunikaci e-mailem *
telefon pro konzultaci je poskytován na vyžádání
http://www.atc-astro.eu

Copyright by ATC