CANON EOS 300D dostupný digitál s perfektními vlastnostmi
Společnost Canon přichází s celou řadou rozšířených nabídek oblíbené zrcadlovky EOS 300D. Rozšířené sady zahrnují mimo EOS 300D volbu: standartní DC objektiv EF-S 18-55 f3,5/5,6 , teleobjektiv EF50-200 F4,5/5,6 II USM bateriový grip BG-E1, paměťovou kartu Compact Flash 1 GB.

Fotoaparát EOS 300D nabízí prověřené výkonné digitální technologie (jako jsou sedmibodové vysokorychlostní prediktivní automatické zaostřování, souvislé fotografování rychlostí 2,5 snímků za sekundu, 35zónové měření a obrazový procesor DIGIC) za dostupnou cenu.
Společnost Canon je přesvědčena, že EOS 300D bude jednou z nejdůležitějších zákaznických zrcadlovek od AE1 z roku 1976. Tak jako AE1 zahájila revoluci v zrcadlovkách tím, že byla celosvětově prvním fotoaparátem ze zabudovaným mikroprocesorem, věří společnost Canon, že se EOS 300D stane mezníkem v historii, protože posune trh zrcadlovek neodvolatelně do digitální sféry.

 
Technická specifikace Canon EOS 300D

Zde najdete v grafické podobě přehled veškerého příslušenství. Základního i volitelného.

Přesná optika, bezkonkurenční kvalita snímače

Předvojem EOS 300D je systém objektivu a digitální snímač. Uživatelé fotoaparátů EOS na film, kteří zvažují přechod na digitální technologii, budou potěšeni tím, že EOS 300D lze používat s libovolným objektivem Canon řady EF, která v současnosti zahrnuje více než 60 modelů.

Obrazový snímač velikosti APS-C poskytuje fotoaparátu 1,6násobné zvětšení proti 35mm filmovému formátu. Aby uživatelé EOS 300D mohli fotografovat v ekvivalentním rozsahu zoomu 28-90 mm, tolik populárním mezi uživateli EOS na 35mm film, byl speciálně vyvinut nový objektiv EF- S 18-55 f/3.5-5.6 (Objektiv není prodáván samostatně, bude nabízen pouze společně s produktem EOS 300D) Tento objektiv využívá výhody kompaktní velikosti snímače - díky "systému s krátkým zadním zaostřením" je možné objektiv přiblížit více k obrazovému snímači, než tomu bylo u předchozích modelů. Tím je zajištěna vysoká kvalita snímků a významně se snižuje hmotnost objektivu a zkracuje jeho délka.

Obrazový snímač CMOS o velikosti 6,3 megapixelů je téměř identický se snímačem oceněného fotoaparátu EOS 10D, jenž si stále zachovává pozici nejlepšího fotoaparátu z pohledu kvality snímků. Vybírat lze z citlivostí ISO 100, 200, 400, 800 a 1600, což představuje rozsah citlivostí, který uvítají uživatelé zvyklí fotografovat na film.

Tisk přímo z fotoaparátu
EOS 300D je prvním digitálním fotoaparátem EOS, který podporuje dodavatelsky nezávislý tiskový standard PictBridge ihned od svého uvedení na trh. Tisky kvality fotolaboratoří je možné nyní zhotovovat bez nutnosti použít počítač přímým připojením fotoaparátu EOS 300D ke kompatibilní tiskárně fotografií standardním kabelem USB. K výběru a prohlížení fotografií k tisku a k nastavování parametrů tisku slouží velký 1,8" LCD.

Rychlé zpracování obrazu s dokonalými výsledky
Podtržením technické dokonalosti fotoaparátu je vysoce rychlý procesor Canon DIGIC (Digital Image Core). V dobách filmu spočívalo zpracování snímků na společnostech vyrábějících filmy a na minilaboratořích. S nástupem digitalizace leží hlavní role zpracování obrazu na fotoaparátu. V procesoru DIGIC jsou zabudovány složité algoritmy, které jsou nutné k přesnému zpracování funkcí, jako např. vyvážení bílé a podávání barev - výsledkem jsou snímky dokonalé kvality bez ústupků v reakcích fotoaparátu. Úžasný digitální snímek vyžaduje jak kvalitu surovin, tak kvalitu zpracování. Špičkový objektiv a technologie obrazových snímačů zajišťují ty nejlepší suroviny. Jejich zpracování procesorem DIGIC dostává EOS 300D na špičku.

Rychlé zaostřování v širokém úhlu záběru
7 volitelných zaostřovacích bodů zajišťuje ultra široký plošný AF všeobecně se vyskytující pouze u nejmodernějších zrcadlovek. Režimy zaostřování zahrnují Jednosnímkový AF (pro rychlé, přesné zaostřování jednotlivých snímků) a Inteligentní AF, které dokáže automaticky přepínat na Inteligentní AF-servo pro trvalé sledování pohybu objektu - ideální pro sportovní fotografie. Ruční doostření je možné z objektivu.


Špičkové řízení expozice
EOS 300D se může pochlubit 35zónovým měřením TTL pokrývajícím v podstatě celý rámeček. Tři režimy měření (poměrové, částečné a celoplošné se zdůrazněným středem) zajišťují vyvážené expozice za všech okolností. Společně s kompletní řadou automatizovaných a ručních režimů fotografování, očekávaných u zrcadlovky této kvality, nabízí EOS 300D různé motivové režimy PIC (programem řízeného snímání), např. Noční portrét, Sporty, Detail, Krajina, Portrét a Vypnutý blesk. Zabudovaný automatický blesk se vysune téměř 90 mm nad optickou osu pro snížení rizika jevu červených očí - výsledkem jsou dokonalejší zábleskové fotografie.

Adaptabilita fotografování
Přístroj EOS 300D je vybaven optimálně všemi vlastnostmi, které jsou zapotřebí k dosažení uchvacujících výsledků téměř za jakékoli fotografické situace. Fotoaparát disponuje rozsahem rychlosti závěrky 1/4000 - 30 sekund, bulb a vysokorychlostní x-sync na hodnotě 1/200 s. Možné je rovněž současné nahrávání snímku ve formátu RAW a JPEG (Střední/Jemný) a podporovány jsou 2GB a vyšší karty CompactFlash typu I a II. Volitelně jsou nabízeny drátové a bezdrátové infračervené dálkové ovladače. Standardní barevný prostor sRGB byl doplněn o prostor Adobe RGB. K dispozici je sedm nastavení automatického vyvážení bílé (včetně nastavení Zataženo, Žárovka, Zářivka atd.) plus uživatelské vyvážení bílé a posouvání vyvážení bílé (WB-BKT) v rozsahu +/-3 kroky.

USBRozsáhlé příslušenství, software a online přístup
EOS 300D je dodáván společně s akumulátorem, nabíječkou, kabelem USB, videokabelem, širokým řemenem k nošení fotoaparátu opatřeným zábranou proti smeknutí. S fotoaparátem je dodáván kompletní balík softwaru pro manipulaci se snímky a jejich přenos mezi počítačem a fotoaparátem, správu a tisk souborů a pro prohlížení a převod obrazových souborů RAW. Program PhotoStitch umožňuje bezešvé slučování snímků do panorámat.

Nový objektiv EF 55-200mm f/4,5-5,6 II USM byl vyvinut jak pro použití na digitálních, tak i na analogových zrcadlovkách Canon. Pokud jste již vlastníky EOS 300D KIT a dodatečně se rozhodnete pro přikoupení tohoto teleobjektivu, získáte plnohodnotnou sestavu digitální zrcadlovky a dvou objektivů, s nimiž dosáhnete rozpětí ohniskové vzdálenosti 28-320mm (ekv. k 35mm filmu).

Všechna práva vyhrazena.

Objednávat můžete písemně na adrese:
ATC, Astro Telescope Company, a. s.
P. O. Box 75, Nordic Park, Seifertova 33, 750 02 Přerov,
e-mail: atc-astro@quick.cz
* Pravidla pro komunikaci e-mailem *
telefon pro konzultaci je poskytován na vyžádání
http://www.atc-astro.cz

Copyright by ATC