CANON EOS 350D dostupný digitál s perfektními vlastnostmi

EOS 350D Digital je nově vyvinutý fotoaparát druhé generace s extrémně nízkým šumem a APS-C velikostí obrazového CMOS snímače s rozlišením 8,0 megapixelů – čtvrtým novým snímačem CMOS od společnosti Canon v průběhu pouhých dvanácti měsíců. Zpracování dat ve fotoaparátu zajišťuje obrazový procesor DIGIC II, který můžeme nalézt u digitálních zrcadlovek Canon profesionální řady. Model je schopen zhotovit 3 snímky souvislého fotografování za sekundu ve sledu 14 snímků, je vybaven rozhraním USB 2.0 Hi-Speed, umožňuje současný zápis ve formátech RAW a Large JPEG a k fotografování je připraven za 0,2 sekundy po zapnutí. Fotoaparát je o více než 10 % lehčí a 25 % menší v porovnání s EOS 300D. Bude nabízen samostatně nebo v sadě s novým objektivem EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 II.


 
Technická specifikace Canon EOS 350D

Zde najdete v grafické podobě přehled veškerého příslušenství. Základního i volitelného.

Vylepšení proti modelu EOS 300D

Nový obrazový snímač CMOS, s vylepšenou schopností izolovat zbytkový náboj po resetu pixelu, a vysoce výkonný procesor DIGIC II umožnily dosáhnout výrazných zlepšení v porovnání s modelem EOS 300D. Dalšími přednostmi nového modelu jsou zábleskové měření E-TTL II svázané se vzdáleností pro snadné, konzistentní a přesné zábleskové expozice. Uživatelé mohou nyní ručně vybírat ze tří režimů zaostřování: Jednosnímkový AF, Inteligentní AF-servo a Inteligentní AF. Zápis na paměťovou kartu je 3,5x rychlejší a modernizované rozhraní USB 2.0 Hi-Speed umožňuje rychlé stahování snímků. Režimy byly doplněny o blokování zrcadla a synchronizaci blesku na 2. lamelách. Fotoaparát je nyní vybaven monochromatickým režimem známým z modelu EOS 20D, který umožňuje uživatelům fotografovat černobíle s řadou efektů filtru. Korekce vyvážení bílé v odchylkách modrá/jantarová a purpurová/zelená je dostupná v ±9 úrovních a posouvání vyvážení bílé je rozšířeno tak, aby zahrnovalo směr odchylky purpurová/zelená. S přístrojem je standardně dodáván software pro zpracování RAW snímků Digital Photo Professional.

Nabídka objektivů
Objímka bajonetu fotoaparátu pracuje se všemi více než 60 objektivy Canon EF – světově největším systémem vyměnitelných objektivů. Je rovněž kompatibilní se čtyřmi objektivy EF–S vyvinutými pro digitální zrcadlovky Canon formátu APS-C (EOS 20D a EOS 300D), včetně nového objektivu EF-S 60 mm f/2.8 Macro USM. Obrazový snímač velikosti APS-C znamená, že fotoaparát má v porovnání s 35mm fotoaparáty 1,6násobné zvětšení.

Vylepšený blesk
Vysouvatelný blesk má směrné číslo 13 a je posazen ještě výše (95,5 mm) nad optickou osu než u modelu EOS 300D, což pomáhá potlačit efekt červených očí a riziko stínů od tubusu objektivu ve snímcích. Rozšířen je úhel pokrytí, nyní podporuje objektivy s ohniskovou vzdáleností až 17 mm. Kompenzace zábleskové expozice ±2 kroky s krokem nastavení 1/3 nebo 1/2 je možná jak pro vestavěný blesk, tak pro všechny zábleskové jednotky Speedlite řady EX.

Tisk a prohlížení
Tisk fotografií v kvalitě fotolaboratoře je možný bez použití počítače přímým připojením EOS 350D Digital k libovolné fototiskárně kompatibilní s PictBridge pomocí dodaného kabelu USB. Nové vysokorychlostní připojení USB 2.0 Hi-Speed zkracuje časy načítání a je rovněž kompatibilní s USB 1.1 a protokolem PTP (Picture Transfer Protocol) pro přenosy bez ovladače.

EOS 350D Základní charakteristika

 • snímač CMOS s 8 miliony efektivními body
 • 3 obr/sec až 14 JPEG Velký/Jemný v řadě
 • procesor DIGIC II
 • sedmibodové automatické zaostřování
 • možnost volby Servo / Single AF
 • E-TTL II řízení záblesku
 • černobílý režim
 • simultánní záznam JPEG&RAW
 • zákaznické funkce

Špičkové řízení expozice
Model EOS 350D Digital si zachovává přesné 35zónové měření TTL modelu EOS 300D. Tři režimy měření (poměrové, částečné a celoplošné se zdůrazněným středem) je nyní možné ručně vybírat a dále lze kompenzaci expozice i posouvání expozice provádět s krokem 1/2 nebo 1/3. U modelu EOS 350D Digital zůstaly zachovány populární režimy EOS 300D programem řízeného snímání, např. Noční portrét, Sporty, Detail, Krajina, Portrét a Vypnutý blesk.

Zákaznické funkce:

 • č1. Volba funkcí jednotlivých ovladačů (5 nastavení)
 • č2. Redukce šumu (povolit/zakázat)
 • č3. Záblesková synchronizace (Auto/1/200s)
 • č4. Volba způsobu blokace AE/AF (4 nastavení)
 • č5. Pomocné nasvětlení AF (3 nastavení)
 • č6. Kroky nastavení expozice (1/3 kroku nebo 1/2 kroku)
 • č7. Blokace zrcátka (Zakázat/povolit)
 • č8. E-TTL II (Poměrové/Průměrové)
 • č9. Záblesková synchronizace (1. nebo 2. lamela)

  Obsah balení:
  akumulátor NB-2LH
  nabíječkou akumulátoru
  kabelem USB
  videokabelem
  řemen
  software


 • Všechna práva vyhrazena.

  Objednávat můžete písemně na adrese:
  ATC, Astro Telescope Company, a. s.
  P. O. Box 75, Nordic Park, Seifertova 33, 750 02 Přerov,
  e-mail: atc-astro@quick.cz
  * Pravidla pro komunikaci e-mailem *
  telefon pro konzultaci je poskytován na vyžádání
  http://www.atc-astro.cz

  Copyright by ATC