Kopule pro astronomickou observatoř
Profesionální výrobek - o trochu blíže astronomůmKopule hvězdárny pro astronomy je umožněna díky vlastní po letech zdokonalené výrobě německé firmy Astrocom z Mnichova. V minulosti byla nabídka takových profesionálních výrobků prakticky závislá jen na dovozu ze zámoří. Jedná se o několikadílnou segmentovou, tuhou několika vrstvou, pro profesionální vzhled hvězdárny zhotovenou kopuli ze skelné tkaniny s laminací polyesterem a s horizontálním pohybem štěrbiny.

Azimutální pohyb kopule a pohyb pozorovací štěrbiny může být ovládán ručně prostřednictvím kliky, nebo pomocí motorického pohonu za příplatek, včetně ovládání přes Internet. Pohyb kopule je umožněn prostřednictvím čtyř kusů ocelových prstenců na 9x2 souměrně namontovaných pracovních válců a posun je tak naprosto přesný, lehký a klidný bez zadrhávání.

Součástí kopule je zamontovaný tepelný izolační dvojitý plášť sendvičového provedení. Vnější část kopule je natřena speciální bílou barvou s obsahem oxidu titanu zabezpečující maximální odraz světla a tepla. Vnitřní část kopule je pokryta šedým odstínem snižujícím na minimum odrazy přicházejícího parazitního světla (např. měsíční světlo, světlo z ulice, apod.). Všechny šrouby jsou zhotoveny z V2A-nerez oceli. Nerezovou ocel na všechny další části a součásti je možné zvolit po dohodě.

Dodání kopule je v hotovém dosedacím instalačním stavu. Pro zabezpečení maximální kvality a bezpečné záruky při instalaci je doporučováno využít profesionální instalace, kterou lze zajistit po dohodě s firmou ATC včetně techniky. Náklady na ustavení se mohou pohybovat kolem cca 10% nákupní ceny kopule.

Záruční lhůta: Záruční doba 10 let na vnější plášť kopule a mechanické části od data dodání. Elektrické a elektronické komponenty mají záruční dobu stanovenou výrobcem.

Termín dodání: 1 až 8 měsíců od data objednávky dle výrobních kapacit a provední kopule.


Kopule je možné nabídnout v následujících provedeních:

ASTROCOM OBSERVATORY DOME 2,3 m, cena: 284 700,- Kč
Sklolaminátová kopule o průměru 2,3 m s pozorovací šířkou štěrbiny 62cm a prostorem 30 cm přes zenit

ASTROCOM OBSERVATORY DOME 3,2 m, cena: 422 600,- Kč
Sklolaminátová kopule o průměru 3,2 m s pozorovací šířkou štěrbiny 120cm a prostorem 30 cm přes zenit

ASTROCOM OBSERVATORY DOME 4 m, cena: 918 000,- Kč
Sklolaminátová kopule o průměru 4 m s pozorovací šířkou štěrbiny 150cm a prostorem 50 cm přes zenit

ASTROCOM OBSERVATORY DOME 5 m, cena: 1 635 800,- Kč
Sklolaminátová kopule o průměru 5 m s pozorovací šířkou štěrbiny 180cm a prostorem 60 cm přes zenit

ASTROCOM OBSERVATORY DOME 6 m, cena: na dotaz,- Kč
Sklolaminátová kopule o průměru 6 m

Podrobné informace pro vážné zájemce poskytujeme na vyžádání.

Základní ceny jsou uvedeny bez dopravy a instalace a mohou podléhat změnám dle aktuálního kurzu Kč/EUR. Uvedené ceny jsou včetně DPH s možným odpočtem pro plátce DPH. Poslední aktualizace 27.10.2006Další informace poskytujeme na dotaz.

ATC, Astro Telescope Company, a. s.
P. O. Box 75, Nordic Park, Seifertova 33, 750 02 Přerov,
e-mail: atc-astro@quick.cz
Pravidla pro komunikaci e-mailem
http://www.atc-astro.cz

Copyright by ATC