ATC EXPEDITION

 

Autentická reportáž
z
ATC EXPEDITION Mount Kenya Excellent EX 2010
za prstencovým zatměním v Africe na rovníku

Pořádaná firmou ATC, Astro Telescope Company, a. s., Přerov,

výrobce precizní astronomické optiky

autor: Holubec Jaromír, majitel fy ATC

Jako jediná z České republiky a Slovenska pozorovala a úspěšně zadokumentovala prstencové zatmění Slunce dne 15.1.2010 na druhé nejvyšší hoře Afriky - Mount Kenya expedice firmy ATC, Astro Telescope Company, Přerov. Bylo použito speciální unikátní profi zařízení a přístroje s příslušenstvím vlastní české výroby ATC a digitální přístroje SONY. Fotografický záznam byl pořízen tradičně z ruky dalekohledy výroby ATC. Pro videozáznam digitální kamerou v HD kvalitě byl použit speciální stativ "ATC ST-02 Excellent EX" a sluneční filtr ATC Black 1 Solar.
Expedice "ATC EXPEDITION Mount Kenya Excellent EX 2010" za prstencovým zatměním Slunce na rovníku v Africe byla podniknuta k 20-ti letům založení firmy s tradiční ochrannou známkou "ATC". Navazuje tak na období více jak 10 let pořádaných vlastních expedic, např. na úspěšné expedice za totálním zatměním Slunce v severní Africe "EXPEDICE EGYPT AFRICAN ECLIPSE 2006" a v Číně "ATC EXPEDITION CHINESE ASIA ECLIPSE 2008" a "ATC EXPEDITION CHINESE ASIA ECLIPSE 2009".fota dalekohledy ATC pořízená z ruky slunečních skvrn v průběhu zatmění a ze safari


Plánování expedice je uveřejňováno postupně s ohledem na cestovní specifikum v uvedené oblasti a podrobná reportáž po návratu z expedice.

Když jsem byl na první expedici za prstencovým zatměním Slunce v Maroku v r. 1994 i jako sponzor, ani ve snu by mě nenapadlo, jakým způsobem a jakou vlastní technikou bude možné zaznamenat prstencové zatmění Slunce a využívat ji současně i pro jiné fotografické a pozorovací účely.

Jaromir Holubec, v.r.

* * * * *
Pohlednice z expedice "ATC EXPEDITION Mount Kenya Excellent EX 2010",která je přikládána zdarma k detailně propracovaným návodům při prodeji dalekohledů v provedení, které byly na druhé nejvyšší hoře Afriky "Mount Kenya" na rovníku v Keňi. S rozsáhlým unikátním příslušenstvím jsou ideální volbou pro velmi náročnou klientelu při cestování po celém světě s mnohaúčelovým využitím pro fotografické a vizuální účely. Mimo náročných podmínek v Keňi byly dalekohledy "ATC" také úspěšně prověřeny v dalších subtropických a tropických oblastech dalších států světa.

* * * * *

Doporučujeme zhlédnout:

EXPEDICE ATC EGYPT AFRICAN ECLIPSE 2006
za totálním zatměním Slunce v severní Africe

EXPEDICE MAROKO 94´
za prstencovým zatměním Slunce, posledním v 2. tisíciletí na severní polokouli
Všechna práva vyhrazena.

ATC, Astro Telescope Company, a. s.
P. O. Box 75, Nordic Park, Seifertova 33, 750 02 Přerov,
e-mail: atc-astro@quick.cz
* Pravidla pro komunikaci e-mailem *
http://www.atc-astro.eu


Autorská práva vyhrazena,
jakákoliv textová i obrazová část nesmí být bez písemného souhlasu nikde uvedena, kopírována a přenášena elektronickým a jiným způsobem

Copyright by ATC