Kategorie
Informace ke zboží

Zboží je v kategoriích průběžně doplňováno. Pokud prozatím nenajdete zboží, které požadujete, můžete nás pro objednávku kontaktovat na:
atc-astro@seznam.cz.

Stabilní montáž GNEQ-6R

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Sky-Watcher GNEQ-6 R PRO SynScan

Giant Magellan Telescope (GMT)

Výroba zrcadel pro Giant Magellan Telescope (GMT)
největšího dalekohledu na světě 24 m
Projekt GMT

Paralaktika pro Dobson

Tip na platformu montáže pro Dobson
My Project equatorial platform for dobson telescope

Nejnovější produkty

ZWO H-alfa filtr 7 nm - 1,25"

Naše cena: 3980.00 CZK

ZWO Kamera ASI 183 MCC Color

Naše cena: 25320.00 CZK

ZWO Kamera ASI 174 MM Mono

Naše cena: 18920.00 CZK

ATC 1BW 1,5x Barlow d24,5/24,5

Naše cena: 2550.00 CZK

Ikarus StellarMate

Astronomie/Výrobci » ZWO » ZWO příslušenství

Cena s DPH:7690.00 CZK
Cena bez DPH:6355.37 CZK
Záruka:24 měs.
Dostupnost:3-5 dní
ks

Ikarus StellarMate obdoba zařízení ZWO ASIAIR, avšak s mnoha vylepšenými a funkcemi. Univerzální revoluční zařízení s rozsáhlou podporou mnoha přístrojů a příslušenství. StellarMate je Astrofotografie pro internetovou budoucnost - Internet-Of-Things (IoT) nové generace!

Princip StellarMate je jednoduchý:
- Připojte své zařízení: montáž, DSLR/CCD, elektronický zaostřovací výtah, filtrový karusel, atd. k StellarMate přes USB/Bluetooth nebo síť.
- Připojte se ke StellarMate z vašeho mobilního telefonu, tabletu nebo notebooku/stolního počítače.
- Začnete tak ovládat své pozorování a zobrazování z jakékoli hlavní platformy.
StellarMate využívá protokoly Open Astronomy Instrumentation (INDI) a Ekos, multiplatformní sadu pro astrofotografii pro Windows, MacOS a Linux. Podporuje vysoce přesné GO-TO, autofokus a autoguide, kromě výkonných funkcí akvizice obrazů a podporu četných připojení, CCD, DSLR, zaostřovačů a mnoho dalších. Z ovládání montáže a příslušenství se tak pomocí StellarMate stává nejmodernější provozování na které jste čekali.

Podpora platforem: StellarMate lze ovládat bez jakéhokoli počítače. Pokud se rozhodnete jej ovládat z PC, podporuje Ekos ve Windows, MacOS a Linux a můžete tak používat software na své oblíbené platformě. Aplikace StellarMate je navíc k dispozici i pro zařízení Android a iOS.

StellarMate obsahuje Ekos, výkonný bezplatný nástroj pro automatizaci vašeho astrofotografického pracovního postupu. Vyberte svůj cíl, sledujete s montáží a začněte okamžitě zobrazovat. Miliony hvězd a objektů hlubokého vesmíru jsou tak na dosah ruky. Ve spojení s výkonným pozorovacím plánovačem a inteligentním plánovačem můžete svůj pracovní postup plně automatizovat a dosáhnout skutečných robotických operací!

Podporována jsou mnohočetná zařízení, mimo jiné:
Montáže: Meade, Celestron Nexstar, SkyWatcher, Paramount, IOptron, Avalon, Takahashi, Argo Navis, 10-mikron, Losmandy, EQMod ... atd.
Fotopřístroje: Canon, Nikon, Sony a Pentax DSLR, SBIG, QHY, QSI, FLI, Starlight Xpress, DMK, Apogee, iNova, ATIK, ZWO ASI, Morovian, Meade DSI..etc ..
Filtrové karusely: ZWO, ATIK, Apogee, Starlight Xpress, FLI, QHY ... atd.
Zaostřovače: FocusLynx, TCF-S, MoonLite, RoboFocus, NStep, Pegasus, Baader, Microtouch ...
Další zařízení: rotátory obrazového pole, adaptivní optika, kopule, meteorologické stanice, spektrografy, ovládací konzole, GPS a další.
Komunita a výrobci přidávají další ovladače INDI. Se StellarMate získáte všechny nejnovější aktualizace, jakmile jsou vydány!

Výhody:
- Auto HotSpot: Ve výchozím nastavení pracuje StellarMate v režimu HotSpot, takže se k němu můžete připojit z jakéhokoli mobilního nebo stolního zařízení. Může se také připojit k vaší síti pomocí Wi-Fi nebo Ethernetu.
- Planetárium: StellarMate je dodáván s KStars, moderním planetárním softwarem bohatým na funkce pro všechny platformy.
- Profily zařízení: Definujte libovolný počet profilů zařízení a načtěte je na cestách, když potřebujete obsluhovat konkrétní sady zařízení.
- Plánovač pozorování: Najděte nové cíle pomocí Plánovače pozorování. Použijte vysoce konfigurovatelného průvodce k nalezení zajímavých objektů pomocí četných parametrů.
- Výkonný nástroj pro záznam: Užijte si jednu z nejvýkonnějších schopností získávání obrázků, která je dnes k dispozici. Můžete jednoduše zachytit náhled, rámcový obrázek nebo dokonce nahrát živý tok videa z Jupiteru.
- Univerzální prohlížeč FITS: KStars jednoduchý, ale výkonný nástroj FITS Viewer podporuje kromě černobílých obrázků také černobílé a barevné soubory FITS.
- Knihovna Smart Dark: Pokaždé, když pořídíte temný snímek, je označen a uložen do knihovny Smart Dark.
- Sharp AutoFocus: Získejte bodové hvězdy pomocí modulu Focus. StellarMate může automaticky vybrat zaostřovací hvězdu, pomocný snímek pomůže zkrátit dobu stahování, aby jste se co nejvíce přiblížil kritické zóně zaostření Focus Zone. (Je třeba motorické zaostření)
- Výkonné naváděcí schopnosti: Pomocí vestavěného interního navádění můžete zafixovat navígační hvězdu a během zobrazovací relace je stále zaměřená. (pointační kamera je nutná).
- Přesná astrometrie: Dny s ustavením na 2 nebo 3 hvězdy jsou minulostí. Vítejte ve světě astrometrie, kde jsou analyzovány zachycené obrázky a výsledky jsou použity k opravě polohy nastavení tak, aby bylo dosaženo vysoce přesné pozice GO-TO.
- Snadné polární ustavení: Změřte a opravte chyby polárního ustavení pomocí vysoce výkonného nástroje Polar Assistant.
- Dome Slaving: Ekos podporuje provoz kopulí a odklápěcích střech.
- Robotické operace: Nechte StellarMate zachytit vaše data, když jste mimo nebo spíte. Pokrývá celé spektrum od základního spuštění observatoře, cílová vyhodnocení a získávání dat až po bezpečné a bezpečné odstavení v případě nepříznivých povětrnostních podmínek.
- Video návody zdarma: Online video návody krok za krokem, které pokrývají StellarMate v přístupu založeném na scénářích, kde můžete sledovat, co je pro vás relevantní, abyste mohli co nejlépe využít váš software a hardware.

Specifikace:
Hardware: StellarMate je založen na osvědčené vestavěné počítačové platformě Raspberry PI 3B +.
SoC: Broadcom BCM2837B0
CPU: 1,4 GHZ čtyřjádrový ARM Cortex A53 (instrukční sada ARMv8)
GPU: Broadcom VideoCore IV @ 400 MHz
Paměť: 1 GB LPDDR2-900 SDRAM
Hodinový modul v reálném čase (DS3231) s baterií
Paměťové medium: 32 GB MicroSD třída 10
USB: 4x port USB 2.0
Síť: 300 MBPS Ethernet, bezdrátová síť LAN 802.11b / g / n / ac (2,4 GHz a 5 GHz), Bluetooth 4.0
HDMI: 1,8 m pozlacený kabel HDMI
Napájení: 5 V/3A s napájecí zástrčkou EU
Adaptér: 12V - 5V
Upozornění: videonávody a návody jsou aktuálně k dispozici pouze v angličtině. Počítačová gramotnost je předpokladem pro provoz zařízení.
Podporované operační systémy: Windows, Linux, Mac OS, Android, iOS
Barva: bílá
Vnější rozměry: délka 9,6 x šířka 7,1 x výška 2,6 cm
Vnější materiál: plast
Hmotnost: 100g

Odkaz na stránky výrobce je zde.

Dokoupitelné jsou kabely USB Ikarus StellarMate kabel.

Připojení Vaší montáže k zařízení StellarMate nebo k PC je snadné. Stačí si vybrat správný kabel pro Váš dalekohled a zapojit jej do Vašeho ručního ovladače nebo přímo do Vaší montáže přes EQDir.

K dispozici jsou kabely s uvedeným označením pro jednotlivé montáže:
S-W EQ-3-8: Skywatcher EQ3, EQ5, HEQ5, AZEQ5, AZEQ6, EQ6-R, EQ8 (přes EQDir)
S-W EQ-6: Skywatcher EQ6, Orion Atlas (přes EQDir)
iOptron: iOptron
Celestron: Celestron
MEADE Autostar II: Meade Autostar II (LX200, LX600, LX850)
MEADE Audiostar: Meade AudioStar (StarNavigator, ETX, LT, LX65, LX80, LX85, LX90, LXD75)