Kategorie
Informace ke zboží

Zboží je v kategoriích průběžně doplňováno. Pokud prozatím nenajdete zboží, které požadujete, můžete nás pro objednávku kontaktovat na:
atc-astro@seznam.cz.

Montáž EQ-6R s adap. Wi-fi

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Poslední provedení pro r. 2022
Sky-Watcher EQ-6 R PRO SynScan s adaptérem Wi-fi bez ručky

Montáž EQ-6R s ručkou

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Poslední provedení pro r. 2022
Sky-Watcher EQ-6 R PRO SynScan s ručkou

Stabilní montáž GNEQ-6 GoTo

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Nové provedení pro r.2022
Sky-Watcher EQ-6 PRO SynScan

Giant Magellan Telescope (GMT)

Výroba zrcadel pro Giant Magellan Telescope (GMT)
největšího dalekohledu na světě 24 m
Projekt GMT

Paralaktika pro Dobson

Tip na platformu montáže pro Dobson
My Project equatorial platform for dobson telescope

Nejnovější produkty

Sky-Watcher 102/600 Achromát Guider- OTA

Astronomie/Výrobci » Sky-Watcher » Refraktory » Achromáty
Astronomie/Výrobky » Dalekohledy » Refraktory » Achromáty » tubus s optikou
Astronomie/Výrobky » Příslušenství » Hledáčky

Cena s DPH:11990.00 CZK
Cena bez DPH:9909.09 CZK
Záruka:24 měs.
Dostupnost:Není skladem
ks

Sky-Watcher d102/600 OTA Achromát Guider, precizně vyrobený jak po optické i mechanické stránce čočkový achromát d 102/f 600 mm, (1:5,9) OTA - tubus s optikou vhodný jako pointační i pozorovací dalekohled. Je opatřen vícenásobnými high-tech antireflexními vrstvami. V přední části je vysouvací rosnice s nasazovací krytkou. Součástí je dvojrychlostní 2" bezvůlový okulárový výtah Crayford s možností natočení upínací části v rozsahu 360° a pevné zajištění. Zakončení 2" upínací části je vybaveno bezotiskovým upínáním a redukcí 2"/1 1/4"/T2. Na těle tubusu je rybina pro upevnění hledáčku. Upínací základna o rozměru 75x30 mm se stativovým závitem 1/4",  je umístěna v těžišti dalekohledu. Průměr rosnice je 118 mm. Celková délka s vysunutou rosnicí je 615 mm, se zasunutou rosnicí je délka 525 mm. Váha 3,2 kg. Zasílací váha 4,5 kg, zasílací rozměry 23x20x74 cm.

Vhodné použití jako pointační dalekohled umožňující pointaci hvězd s vyšší magnitudou. I když se jedná o achromát, střed obrazového pole vykazuje minimální barevnou vadu a lze ho tak využít i pro CCD kamery s velikostí pixelu kolem 5 um. Průměr 102 mm poskytuje 1,63x více světla oproti průměru 80mm.

Upozornění: I když se jedná o precizně vyrobený přístroj, dle praktických zkoušek při vyšší zátěži pointačního zařízení může docházet k nežádoucímu pohybu několika mikronů na rotačním okulárovém výtahu. Proto nabízíme zákazníkům za poplatek úpravu zajištující vymezení vůlí pro vyšší zátěž.

Vhodný dalekohled pro běžné pozemské i astronomické pozorování a fotografování. Zbytková barevná vada je samozřejmě větší než u ED dalekohledů, ale celkově  se jedná o velmi precizně vyrobený dalekohled s vysokým kontrastem obrazu a s velkou užitnou hodnotou. Doplnění je možné převracecími moduly, okuláry, filtry, Al kufříkem  a dalším příslušenstvím.

Mimo upnutí za stativový závit lze použít např. upínací kruhy S-W 101 s lištou S-W nebo lištou ATC RSL-150 EX GP, nebo ATC RSL-200 EX GP, dle potřeby vyvážení v deklinační ose. Lze také využít pro připevnění jako pointačního dalekohledu speciální Sky-Watcher montáž Guidescope .