Kategorie
Informace ke zboží

Zboží je v kategoriích průběžně doplňováno. Pokud prozatím nenajdete zboží, které požadujete, můžete nás pro objednávku kontaktovat na:
atc-astro@seznam.cz.

Stabilní montáž GNEQ-6R

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Sky-Watcher GNEQ-6 R PRO SynScan

Giant Magellan Telescope (GMT)

Výroba zrcadel pro Giant Magellan Telescope (GMT)
největšího dalekohledu na světě 24 m
Projekt GMT

Paralaktika pro Dobson

Tip na platformu montáže pro Dobson
My Project equatorial platform for dobson telescope

Nejnovější produkty

Sky-Watcher SynScan adapter USB

Naše cena: 740.00 CZK

Sky-Watcher kabel pro ručku Syn Scan

Naše cena: 1016.00 CZK

Astronomik filtr L-2 UV-IR Block 2"

Naše cena: 3240.00 CZK

ZWO H-alfa filtr 7 nm - 1,25"

Naše cena: 3980.00 CZK

ZWO Kamera ASI 183 MCC Color

Naše cena: 25320.00 CZK

ZWO Kamera ASI 174 MM Mono

Naše cena: 18920.00 CZK

Sky-Watcher AZ All View Syn Scan se stativem

Astronomie/Výrobci » Sky-Watcher » Montáže » azimutální
Astronomie/Výrobky » Montáže » azimutální

Cena s DPH:12800.00 CZK
Cena bez DPH:10578.51 CZK
Záruka:24 měs.
Dostupnost:Skladem
ks

Sky-Watcher AZ All View Syn Scan se stativem, azimutální montáž Go-To s technologií Freedom Find s duálními encordery. Speciální víceúčelová L lišta se stupnicí pro upínání přístrojů je součástí dodávky. Jako další příslušenství lze dokoupit napájecí zdroj. Dodáváno s návodem v angličtině. Návod v češtině je dodáván k ručce SynScan V3 s uvedením odlišností SynScan V4, V5*. Stativ je součástí. Zasílací váha je 10,5 kg. Zasílací rozměry 112 x 36 x 28 cm.

Pro propojení s PC nabízíme kabel USB pro ručku V5 s portem USB. K ručce nabízíme také bezpečnostní záslepku pro port RJ.

Vzhledem k systému volného hledání, patentované jako Freedom Find technology s dualními enkordéry, je umožněno snadné hledání objektů. Dalekohled lze přesunout na jakýkoliv objekt jak elektronicky, tak i ručně, aniž by se musela provést deaktivace sledování nebo provést nové ustavení. U montáží, kde je duální encorder pro jeho zapnutí je nutné přepnutí z disable na enable.

Sestava obsahuje:
skládací stativ třínohý nerez ocelový
montáž AZ Allview Syn Scan
L lišta víceúčelová se stupnicí
ovladač SynScan AZ V5 s kabelem
odkládací rozpěrka stativu

Specifikace systému AZ All View Syn Scan:
maximální zatížení: 4 kg
váha montáže se stativem: 6,3 kg
upínání: lišta typu Vixen
multifunkční L lišta s upínáním 1/4"- dvě patice
ovladač: AZ SynScan V5
napájení: 8 až 15V, 1A, konektor 2,1mm (baterie 8xAA, LR6)
pohon: DC servomotory
přesnost navádění GoTo - 5 obloukových minut
připojení PC: RS-232 nebo nebo USB přes ručku
port závěrky fotoaparátu: 2,5 mm minijack
kompatibilita: Ascom
rychlosti pohybu: 1x, 2x, 8x, 16x, 32x, 200x, 600x, 1000x
sledovací režim: hvězdný, měsíční, sluneční
sledovací systém: azimutální, ve dvou osách
ustavení: pomocí jedné hvězdy, nebo dvou hvězd
databáze objektů: 25 definovaných uživatelem, katalog dle Messiera, NGC, IC, katalogu SAO, celkem 42 900 objektů
Navádění na objekty: volné hledání technologie Freedom Find s duální encordery, z ručního ovladače plně automatické a také ručně bez ztráty ustavení.

Pokročilá montáž Sky-Watcher AllView Alt-AZ se třemi provozními režimy - astronomickým, časosběrným a panoramatickým.

Astronomický režim umožňuje vyhledávat a sledovat 42 900 astronomických objektů díky ovladači SynScan AZ V5, který je součástí sestavy. Sestava díky přesnému pohonu obou os pomocí stejnosměrných servomotorů umožní zaměřit a sledovat astronomické objekty s vysokou přesností a se všemi funkcemi větších, počítačově vybavených montáží Alt-AZ Sky-Watcher. Mezi dostupné objekty patří Měsíc, Slunce, planety, hvězdy a hvězdokupy a četné galaxie a mlhoviny. Montáž může být připojena k PC a ovládána přímo z aplikace, např. Stellarium.

V časosběrném režimu můžete naprogramovat polohu začátku a konce pohybu hlavy montáže, dobu trvání pohybu během expozice a počet expozic. Zjednodušení postupu nastavení Time Lapse eliminuje potřebu vypočítat úhlovou rychlost pohybu montáže. Toto nastavení je také užitečné pro videozáběry.

V panoramatickém režimu si uživatel může vybrat ze dvou variant programování expozice: jednoduché a pokročilé. V jednoduché variantě můžete zvoílit úhel záběru objektivu a také počáteční a konečnou polohu panoramatu a samotná montáž vypočítá, kolik expozic a posunů by mělo být provedeno. Pokročilá varianta se zase používá k vytváření sférických panoramat - stačí určit úhel všech „vrstev“ takového sférického panoramatu a počet expozic v plném úhlu otočení a zbytek provede montáž sama .

Instalace Sky-Watcher AllView není jen jednoduchý způsob pro pokročilé použití. Jedná se také o velmi promyšlený a ergonomický design.

Návod výrobce je uveden zde
Odkaz na AZ Allview Syn Scan Go-To je uveden zde

*Poznámka: Nový ovladač SynScan Go-To Verze 5, používaný nově u všech modelů Sky-Watcher s Goto systémem, nezná pípání - není zabudováno. Nemá také duální konektor pro napájení 12V, napájení je po přímém připojení na montáž. Obsahuje navíc třetí port USB pro přímé zapojení USB kabelem k PC. Konektor RJ umožňuje také připojení k PC na port RS-232. Timto a novým desingem je jen odlišný od starší Verze 3 a 4. Obslužné funkce jsou zcela stejné.

Důrazné varování srpen 2019:
určeno pro zákazníky co u ručky V5 Sky-Watcher SynScan s portem USB omylem do portu RJ pro sériový port RS-232 zapojí kabel s koncovkou USB B.
Pokud to udělají, dojde ke zkratování všech pinů v zásuvce RJ a zničí tak elektroniku v ručce V5 SynScan. Pak po propojení ručky kabelem s montáží ovládání z ručky nefunguje. S takto poškozenou ručkou lze sice nouzově ovládat montáž po jejím propojení přes USB port na ručce. Neznamená to, že je ručka V5 v pořádku pokud se rozsvítí po připojení USB kabelem na USB port. Takto poškozená ručka pokud není připojena k USB kabelu a je kabelem připojena k montáži se nikdy nerozsvítí, protože je zákazníkem poškozena. Přitom není poškozen hlavní řídící panel montáže.
Na takovéto poškození ručky V5 zákazníkem se záruka nevztahuje a zákazník musí zakoupit na své náklady novou ručku Syn Scan.
Pokud zákazník má obavy z vlastní nevědomosti, pokusů, omylem nebo nechtěného zastrčení kabelu USB do zásuvky RJ v ručce v noci, doporučuji port RJ určený pro sériový port opatřit záslepkou.
Jaromír Holubec v.r.