Kategorie
Informace ke zboží

Zboží je v kategoriích průběžně doplňováno. Pokud prozatím nenajdete zboží, které požadujete, můžete nás pro objednávku kontaktovat na:
atc-astro@seznam.cz.

Stabilní montáž GNEQ-6R

Na pozorování a astrofotografování doporučujeme: stabilní montáž
Sky-Watcher GNEQ-6 R PRO SynScan

Giant Magellan Telescope (GMT)

Výroba zrcadel pro Giant Magellan Telescope (GMT)
největšího dalekohledu na světě 24 m
Projekt GMT

Paralaktika pro Dobson

Tip na platformu montáže pro Dobson
My Project equatorial platform for dobson telescope

Nejnovější produkty

Sky-Watcher ovladač EQ3-2 s portem autoguideru ve slevě

Akční cena
Astronomie/Výrobci » Sky-Watcher » Montáže » příslušenství montáží » pohony, elektro
Astronomie/Výrobky » Montáže » příslušenství montáží » elektro
Astronomie/Výrobky » Montáže » příslušenství montáží » pohony
Bazar » Zboží ve slevě

Cena s DPH:1200.00 CZK
Cena bez DPH:1200.00 CZK
Záruka:24 měs.
Dostupnost:Skladem
ks

Sky-Watcher ovladač EQ3-2 s portem autoguideru - ve slevě do doprodání skladových zásob. Ruční ovladač s portem pro autoguider ST-4 umožňující ovládání i autopointaci. Pro pohon EQ3-2 pro dvě osy. Použitelné pro původní sestavy motorů se záměnou původního ovladače. Kompatibilní s autoguidery, např. Sky-Watcher SynGuider, apod.

Ovladač pro pointaci a pohon 2 os RA a DEC, resp. jen RA, sledovací rychlost: sluneční, měsíční, hvězdná, volba rychlosti: 0,5x, 2x, 16x, změna směru otáčení pro severní a jižní polokouli. Pro astrofotografii je volba navigační rychlosti 0,5x a 2x. kde je doporučena navigační rychlost 0,5x. Ovládání je pomocí ručního ovladače, napájení je možné např. ze zásobníku baterií 6V (4x velké monočlánky R20 1,5V) nebo napájecího zdroje 6V DC, min. 0,4A. Ovladač umožňuje připojení autonavigační kamery na port autoguideru ST-4. Napájecí zdroj 6V lze použít z nabídky uvedené zde. Upozornění: pokud je použit nesprávný napájecí zdroj s vyšším napětím např. 9V nebo 12V, dojde k zničení elektroniky ovladače. Součástí dodávky je ovladač včetně dvou kabelů. Rozměry ovladače: 130x64x30mm.

Tip: Pro montáž jen s pohonem RA osy lze použít ovladač pro standardní pohon ve třech sledovacích režimech, včetně režimu pro autoguider. Pro tento případ je však nutné precizní ustavení polární osy paralaktické montáže pomocí polárního hledáčku, jako je to v případě pointace u Star Adventurer.

Ruční ovladač umožňuje obrátit směrové působení tlačítek nahoru/dolů a doleva/doprava pomocí vhodných přepínačů na boční straně ovladače. Díky tomu je směr ovládání vždy v souladu s tím, co je vidět  v okuláru nebo na obrazovce a to bez ohledu na vlastnosti optického systému a polohy přístroje. Lze tak tento ovladač pohodlně používat s různými převracecími moduly a dalekohledy např. Maksutov a Newton apod.

Návod v angličtině je uveden zde

Poznámka:
Po dokoupení motorického pohonu k montáži, je možné také jemné ruční ovládání točítkem. A to vyřazením motoru ze záběru na DEC ose tak, že uvolníme rýhovanou kruhovou matici s funkcí třecí spojky na bloku ozubeného kola.