Kategorie
Informace ke zboží

Zboží je v kategoriích průběžně doplňováno. Pokud prozatím nenajdete zboží, které požadujete, můžete nás pro objednávku kontaktovat na:
atc-astro@seznam.cz.

Stabilní montáž GNEQ-6 GoTo

Na pozorování a astrofotografování doporučujeme: stabilní montáž
Sky-Watcher GNEQ-6 PRO SynScan

Giant Magellan Telescope (GMT)

Výroba zrcadel pro Giant Magellan Telescope (GMT)
největšího dalekohledu na světě 24 m
Projekt GMT

Paralaktika pro Dobson

Tip na platformu montáže pro Dobson
My Project equatorial platform for dobson telescope

Nejnovější produkty

Vyčištění a seřízení dalekohledu Newton d 200 - 305 mm

Servis » Zakázková výroba

eliptické zrcadlo před čištěním
eliptické zrcadlo před čištěním
eliptické zrcadlo po přečištění
eliptické zrcadlo po přečištění
Cena s DPH:2500.00 CZK
Cena bez DPH:2500.00 CZK
Dostupnost:Na objednávku
ks

Vyčištění a seřízení dalekohledu Newton d 200-305 mm. Přečištění spec. postupem od zaschlého prachového náletu, hmyzu apod. primárního a sekundárního zrcadla s demontáží, montáži a justáží pomocí laserového kolimátoru. Tento servisní úkon je třeba dohodnout a zpravidla je termín jen několik dní. Je možné zaslání nebo s osobním dodáním a vyzvednutím.

Poznámka: Při častém používání dalekohledu, kdy během let dochází k orosování a usychání prachového filmu na odrazných plochách, navíc na dalekohledu uskladněném v zahradním domku, je nutné provedení čištění po cca 3 - 7 letech. Dobu nutného čištění, někdy nového obnovení odrazné plochy již posoudí sám uživatel, kdy ztráta světelného výkonu dalekohledu je již výrazně znát a zhoršuje pozorování. Speciálním postupem se téměř vždy podaří provést očištění zrcadel s velkým nánosem zaschlého prachu a stop po hmyzu, že byla ve výsledku po čištění jako nově pokovená a nebylo potřeba provádět nové pokovení. Odrazná vrstva je zpravila chráněna další ochrannou vrstvou, většinou SiO2 a lze při šetrném postupu toto čištění během několika let opakovat.