Kategorie
Informace ke zboží

Zboží je v kategoriích průběžně doplňováno. Pokud prozatím nenajdete zboží, které požadujete, můžete nás pro objednávku kontaktovat na:
atc-astro@seznam.cz.

Stabilní montáž GNEQ-6R

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Sky-Watcher GNEQ-6 R PRO SynScan

Giant Magellan Telescope (GMT)

Výroba zrcadel pro Giant Magellan Telescope (GMT)
největšího dalekohledu na světě 24 m
Projekt GMT

Paralaktika pro Dobson

Tip na platformu montáže pro Dobson
My Project equatorial platform for dobson telescope

Nejnovější produkty

ZWO ASIAIR PRO Wi-Fi

Astronomie/Výrobci » ZWO » ZWO příslušenství

Cena s DPH:9916.00 CZK
Cena bez DPH:8195.04 CZK
Záruka:24 měs.
Dostupnost: 20.7.2020
ks

ZWO ASIAIR PRO Wi-Fi - novinka 2020, pro velký zájem doporučujeme provedení objednání s rezervací s předstihem, jinak zboží může být k uvedenému datu dostupnosti již vyprodáno. Cena 359,00 EUR bude propočtena dle aktuálního kurzu k CZK v době realizace nákupu.

Nový model nahrazující dřívější model ASIAIR modul s bezdrátovým ovládaním Wi-Fi, pro kamery ZWO. Nový milník v historii výrobků ZWO - astrofotografie nebyla nikdy jednodušší! Určeno pro uživatele kamer ZWO. Nepodporuje starší kamery ZWO ASI 120.

ASIAIR PRO je kompaktní zařízení Wi-Fi, které umožňuje ovládat všechny kamery ASI USB 3.0, kamery série ASI Mini a paralaktické montáže v deskovém provedení a zobrazování pomocí mobilního telefonu nebo tabletu/iPadu, kdy připojení k ASIAIR PRO je přes WiFi.

Funkce
- Ovládání Wi-Fi s duální šířkou pásma, podporováno pásmo 5G & 2.4G.
- Přepínat lze mezi 5G a 2.4G záleží na místním prostředí.
- 5G je rychlejší pro stahování a není tak přeplněný jako 2.4G, ale pracuje nejlépe na kratších vzdálenostech bez mnoha překážek, jako jsou stěny.

Nezávislá pointace a zobrazování
- Samostatná pointace a zobrazování bez PC. Vše je ovládáno telefonem nebo tabletem!

Náhled a zaostření v reálném čase
- Náhled: S pomocí sítě WiFi může ASIAIR zobrazit náhledy téměř v reálném čase.
- Debayering: debayer pracuje pro barevné kamery. Bayerova matice nebo Bayerův filtr (viz. Wikipedia). https://en.wikipedia.org/wiki/Bayer_filter
- Automatické vyvážení bílé: AWB pracuje také pro barevné kamery
- Zaostření: zvětšení na malou oblast k zajištění maximální jasové křivky a křivky HFD, pomůže uživatelům provést precizně přesné zaostření ručně.
- Automatické a ruční roztahování histogramu: obrazové roztahování je vždy užitečné pro zobrazování temný snímku oblohy.

Deskové krabicové řešení
- Odpojení deskového krabicového řešení ASIAIR PRO lze provést během několika sekund.

SkySafari Bridge
- Uživatel může pomocí aplikace SkySafari ovládat připojení přes ASIAIR PRO, vybrat cíl a jít na go-to.

Podporované kamery
- Kamera ASI USB3.0, ASI chlazená kamera, mini kamery ASI. (Není podporována kamera ASI120MM/MC)

Port USB2.0/ USB3.0
- ASIAIR PROje dodáván se 4 porty USB 2.0, lze připojit až 4 USB zařízení, kde 2 jsou pro USB 3.0 a není potřeba USB Hub.

Napájecí zdroj
ASIAIR potřebuje externí napájecí zdroj 12V/2-6A, není součástí dodávaného příslušenství. Vhodný napájecí zdroj 220V/12/5,4 A je uveden zde.

Integrovaná správa napájení, více úložného prostoru
ASIAIR PRO je vybaven odlehčeným modulem řízení spotřeby. Na jedné straně jsou čtyři napájecí výstupy 12V DC 5,5 x 2,1 mm, max. zátěž 3A, jeden port spouště DSLR, dva porty USB 2.0 a dva porty USB 3.0. Napájení je stabilní a spolehlivé, rozhraní a zapojení je snadné a uspořádané. Dodává se také s 84 GB bezplatného úložištěm, takže můžete volně snímat obrázky. 
 
Poznámka: USB napájení ASIAIR PRO nestačí, aby kamery ASI6200 / ASI2600 / ASI533 // ASI071MC fungovaly normálně, proto prosím použijte externí 12V napájecí zdroj, který lze připojit také ke správě napájení ASIAIR PRO. 4 LED diody jasně indikují pracovní stav. Navíc mají varovný tón pro klíčové operace, díky kterému jsou celé operace pod kontrolou.

SD karta a čtečka karet
Součástí je jedna 32GB Micro SD dodávaná s ASIAIR. Zde běží OS na této SD kartě a 25G prostor je ponechán pro uživatele pro ukládání obrázků. Uživatel může používat tuto SD pro přenos snímků do PC a zpracování. Zde je riziko, že SD karta se může pokazit během jedno dne. Výrobce proto velmi doporučuje uživateli, aby si zazálohoval SD kartu jakmile obdrží ASIAIR. Prosím najděte podrobnější informace v ASIAIR Quick Guide.

Podporované montáže
ASIAIR ovládá montáž přes INDI. iOptron, Sky-Watcher jsou všechny testovany s ASAIR výrobcem. Seznam podporovaný INDI Mount: http://indilib.org/devices/telescopes.html
Standardně lze nyní použít pro GoTo- montáže od iOptron, Losmandy, Celestron nebo Skywatcher. Azimutalní montáže Go-To jsou podporovány jen dle seznamu podporovaných montáží .

Software
ASIAIR podporuje oba IOS a Android systémy.
IOS: 10.0.2 a aktuální, iPhone 5, 6, 7, 8, X serie, iPad/iPad mini/ iPad Pro
Android: 6.0 až aktuální, všechny Android Smartphony, tablety mající Android OS.
ASIAIR App také komunikuje se apkami SkySarfari (SkySafariSkySafari PlusSkySafari Pro). Vy můžete nyní jednotku ASIAIR synchronizovat v appce ASIAIR a číst pozici montáže v SkySarfari!

Připojení Appky

Součástí balení je:

- ASIAIR PRO jednotka
- ASIAIR Quick Guide - návod
- DC zástrčkový 1m kabel x 2
- Paměťová karta USB s kapacitou 64 GB
- Prodlužovací DC kabelu 1,5m
- DC zástrčkový 0,5 m kabel x2
- Převodníkový kabel USB-RS232
- Datový kabel USB 3.0, typ B 0,75 m

Upozornění:
- Na jednotku USB flash ani kartu TF se nevztahuje záruka.
- Napájecí zdroj není součástní příslušenství

- ASIAIR Manual zde
- Win32 Disk Imager (záloha a obnovení SD card) zde

Video k ASIAIR je zde