Kategorie
Informace ke zboží

Zboží je v kategoriích průběžně doplňováno. Pokud prozatím nenajdete zboží, které požadujete, můžete nás pro objednávku kontaktovat na:
atc-astro@seznam.cz.

Stabilní montáž GNEQ-6R

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Sky-Watcher GNEQ-6 R PRO SynScan

Stabilní montáž GNEQ-6 GoTo

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Nové provedení 
Sky-Watcher EQ-6 PRO SynScan

Giant Magellan Telescope (GMT)

Výroba zrcadel pro Giant Magellan Telescope (GMT)
největšího dalekohledu na světě 24 m
Projekt GMT

Paralaktika pro Dobson

Tip na platformu montáže pro Dobson
My Project equatorial platform for dobson telescope

Nejnovější produkty

Vaonis AP 80/400 STELLINA inteligentní dalekohled

Astronomie/Výrobci » Vaonis
Astronomie/Výrobky » Dalekohledy » Refraktory » Apochromáty, ED
Astronomie/Výrobky » CCD » CCD - ostatní

M83
M83
M27
M27
M16
M16
NGC 20701
NGC 20701
M17
M17
M22
M22
Cena s DPH:108800.00 CZK
Cena bez DPH:89917.36 CZK
Záruka:24 měs.
Dostupnost:3-5 dní
ks

Vaonis AP 80/400 STELLINA inteligentní dalekohled, apochromatický refraktor umožňuje pozorovat Měsíc, galaxie, mlhoviny a komety - zcela automaticky a pohodlně z Vašeho smartphonu nebo tabletu.

U konvenčního dalekohledu jsou slabé objekty hlubokého vesmíru vnímány jen pouze jako temné mraky světla. Rozsáhlé světelné znečištění ve městech je o toto ještě více frustrující. Chcete-li vidět více podrobností pouhým okem nestačí to a jsou nutné astrofotografické dlouhé expozice. Stellina vám nyní ukazuje tyto detaily a barvy tak nekomplikovaně, jako nikdy předtím, protože inteligentní dalekohled je plně automatizovaný pro pořizování astrofotografií.

Ne každý může investovat čas, aby vybral správnou sestavu astrofoto a dal vše dohromady, aby zvládl fungování všech součástí, včetně montáže a kamery, přesně ustavil dalekohled a pak snímky zpracovával několik dní později. STELLINA to všechno provádí pouhým stisknutím tlačítka. Užijte si pozorování objektů hluboké oblohy bez únavných měsíců tréninku.

Wi-Fi hotspot připojí váš tablet nebo chytrý telefon k STELLINA. Bezplatná aplikace pro Android a iOS vám dává doporučení pro sledování polohy. Stačí vybrat cíl pozorování ze seznamu objektů a sednout si.

Automatické ustavení: Dalekohled je schopen offline ustavení. Proto vypočítává přesné souřadnice aktuální orientace na základě hvězd viditelných integrovanou kamerou. Složité ustavení hvězd již není nutné!

Automatické zaostřování: Kvalitní krokové motory udržují cíl pozorování stabilní i přes rotaci Země, automaticky zaostřují na hvězdy a otáčejí kamerovým senzorem, aby kompenzovaly otáčení azimutálního pole. Stellina nikdy neztrácí z dohledu cíl pozorování.

Živé seskládání obrazu: Jakmile je STELLINA zaměřena na cíl, expozice se shromažďují. Optimální parametry kamery jsou automaticky vybírány podle cíle pozorování. Jednotlivé expozice jsou nezávisle zpracovávány integrovaným počítačem a prezentovány živě na tabletu nebo smartphonu. S trochou trpělivosti jsou možná dechberoucí pozorování, protože čím více se expozice dalekohledu shromažďuje, tím je obraz jasnější a podrobnější. Sledujte průběh tohoto live zpracování obrazu v reálném čase a sdílejte zážitky s až deseti současně připojenými zařízeními vašich přátel a rodiny.

STELLINA kombinuje inovativní ovládání s vysoce kvalitními přednostmi high-tech:

- Apochromatický dublet 80 mm ED s Lanthanovým vysoko indexovým sklem zastínuje mnoho profesionálních dalekohledů a na rozdíl od jiných konstrukcí dalekohledů nevyžaduje pravidelnou kolimaci.
- Vysoce citlivý senzor Sony Exmor Starvis IMX178 s rozlišením 6 megapixelů (3096 x 2080) je senzor používaný u mnoho zavedených výrobců astro kamer.
- Integrovaný filtr proti světelnému znečištění (CLS) umožňuje pozorování také z města.
- Senzor teploty a vlhkosti a vyhřívání proti rose udržují přední čočku vždy bez orosení
- Díky vodotěsnému pouzdru (IP53) se nemusíte bát náhlé změny počasí.
- Vysoce kvalitní uhlíkový stativ STELLINA přepravuje bezpečně a stabilně. Standardizovaný 3/8 "závit pro foto vám umožňuje nainstalovat dalekohled na stativ podle vašeho výběru.
-Na rozdíl od konvenčních astrofotografických dalekohledů se STELLINA díky své kompaktní velikosti a nízké hmotnosti 12 kg velmi snadno přepravuje.
- Dalekohled je napájen z USB-C. Dodaná Powerbank (10 000 mAh) je skryta v diskrétním prostoru pro baterie a vydrží přibližně 5 hodin provozu. Alternativně lze pro napájení použít samostatnou Powerbank s vyšší kapacitou nebo použít standardní nabíječku pro chytré telefony.

Specifikace:
Typ: refraktor
Provedení: Astrograph
Otevření: 80 mm
Ohnisková vzdálenost: 400 mm
Rozlišení: 1.44"
Světelnost: 1:5
Konstrukce tubusu: plnotubus
Okulárový výtah: ne
Typ montáže: azimutální
GoTo ovládání: ano
Přihrádka na baterie: ano
Životnost baterie: 5 hodin
Motory: krokové
Sledování: ano
Hmotnost: 11,2 kg
Ovládání: GoTo
Ustavení: automaticky
Databáze objektů: asi 200
WiFi: ano
Materiál stativu: uhlíkové vlákno
Typ stativu: kruhová základna
Hmotnost stativu: 1,3 kg
Celková hmotnost: 12,5 kg
Barva: bílá
Délka: 390 mm
Šířka: 130 mm
Výška: 490 mm

Oblasti použití:
Astrofotografie: ano (automaticky)
Mlhoviny a galaxie: ano
Měsíc a planety: ano
Příroda: ne
Slunce: ne
Doporučeno pro:
Začátečníci: ano
Pokročilé: nedoporučeno
Observatoře: ne

Návod v angličtině ke stažení zde