Kategorie
Informace ke zboží

Zboží je v kategoriích průběžně doplňováno. Pokud prozatím nenajdete zboží, které požadujete, můžete nás pro objednávku kontaktovat na:
atc-astro@seznam.cz.

Stabilní montáž GNEQ-6R

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Sky-Watcher GNEQ-6 R PRO SynScan

Stabilní montáž GNEQ-6 GoTo

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Nové provedení 
Sky-Watcher EQ-6 PRO SynScan

Giant Magellan Telescope (GMT)

Výroba zrcadel pro Giant Magellan Telescope (GMT)
největšího dalekohledu na světě 24 m
Projekt GMT

Paralaktika pro Dobson

Tip na platformu montáže pro Dobson
My Project equatorial platform for dobson telescope

Nejnovější produkty

Sky-Watcher univerzální ovladač SynScan GoTo

Akční cena
Astronomie/Výrobci » Sky-Watcher » Montáže » příslušenství montáží » pohony, elektro
Astronomie/Výrobky » Montáže » příslušenství montáží » elektro
Astronomie/Výrobky » Montáže » příslušenství montáží » pohony

Cena s DPH:4790.00 CZK
Cena bez DPH:3958.68 CZK
Záruka:24 měs.
Dostupnost:Skladem
ks

Sky-Watcher univerzální ovladač v posledním provedení SynScan GoTo Verze V4 v novém designu ručky V5 s USB portem, se software jako Verze 4.0, pro všechny montáže azimutální, paralaktické, azimutal-paralaktické Sky-Watcher: Dobson 8"-16", EQ3-2, EQ-5, EQ-35, HEQ-5, EQ-6, EQ-6R, EQ-8, AZ-EQ5, AZ-EQ6, Virtuoso, Discovery, GTi, AZ All View.. Nahrazuje předchozí modely, které jsou již nedostupné. Sestava obsahuje kabel pro azimutální montáže s 6pin zásuvkou: Dobson 8"-16", Virtuoso, Discovery, GTi, nebo kabel pro paralaktickou montáž EQ s  8pin zásuvkou, nebo kabel pro paralaktickou montáž EQ s DB9 zásuvkou. Je nutno při objednávce zvolit provedení. Příslušné kabely lze objednat také separátně.  K ovladači je dodáván kabel zdarma dle volby provedení. 

Zasíláme ihned.

Pro zaslání vzhledem k rozměrům lze zvolit: Doprava: Spedice 2,1-4,5 kg nebo Doprava: Česká pošta "S" do 2 kg.

Od roku  2019 a 2020 jsou již samostatně k dispozici ruční ovladače s USB portem dle obrázku.

--------------------------
Upozornění:
je zcela běžné, že u software a firmware dochází k neustálému vývoji jako všude jinde ve světě. Výrobce se snaží o další vylepšení systému SynScan a je proto naprosto samozřejmé, že tištěný návod včetně "Menu" se může lišit od "Menu" uživatelských funkcí v ručním ovladači. Toto právo je také transparentně ošetřeno v dodávaných návodech. Je to obdobné jako u mobilů nebo u televizí apod. "Menu" v tištěných návodech je pouze informativní a důležité jsou především uživatelské funkce v ručním ovladači.

Důvodem uvedení této informace je chápání jednodušeji smýšlejícího zákazníka, že pokud má v originálním návodu výrobce v "Menu" položku Auto-Tracking a v ručním ovladači je nově zaměněna za Auto Guide Speed a je přidáno mnoho dalších funkcí, není toto vylepšení a považuje to za závadu a důvod k reklamaci a vrácení zboží. Bohužel za toto nepochopení nemůže technika, která je zcela funkční, ale je potřeba obdobná uživatelská gramotnost jako je např. pro užívání mobilu nebo televize.

Jaromír Holubec v.r. 5.1. 2021
------------------------------------

Pro propojení s PC nabízíme kabel USB pro ručku V5 s portem USB. K ručce nabízíme také bezpečnostní záslepku pro port RJ.

Elektronika univezálního ovladače Sky-Watcher SynScan po připojení k montáži zpravidla rozezná o jaký typ se jedná, nebo lze zvolit azimutální nebo paralaktickou montáž.

Kabel sestavy s konektory je použitelný pro AZ a EQ montáže dle volby provedení. Ovladač s přepisovatelnou pamětí obsahuje databázi 42 000 astronomických objektů. Postačí zvolit objekt z databáze a dalekohled sám vyhledá odpovídající objekt. Originální návod v angličtině je stáhnutelný na stránkách výrobce. Návod v češtině je dodáván s verzí k ručce SynScan V3 s uvedením odlišností SynScan V4 a V5.  Princip ovládání je totožný. Na požádání je možné zaměnit za návod k ručce SynScan pro AZ montáže.

Praktické informace k používání SynScan jsou zde
Informace aktualizace software výrobce jsou zde
Aktuální návod výrobce k ručce V5 je uveden zde

Technické parametry pro paralaktickou montáž:
napájení: 12 V= 2A
typ motoru: mikrokrokové elektromotory s krokem 1,8°
citlivost: 0,144 oblouk. sec (nebo 9 024 000 kroků/otáčku) NEW
volitelné rychlosti: 0,5x, 2X, 8X, 16X, 32X, 64X, 400X, 500X, 600X, 800X
převodový poměr: 705
sledovací rychlosti: Siderická, měsíční, sluneční
režimy sledování: dvouosý, sledování v ose R.A.
režim nastavení: pomocí jedné hvězdy, na dvě hvězdy, na tři hvězdy
databáze: 25 uživatelsky definované objekty. Kompletní M, NGC, a IC katalogy, celkem 42 000objekty.
Přesnost měření polohy až do 1 obloukové minuty. Přesnost rozšiřuje software o kompenzaci mechanické chyby.
Připojení AutoGuideru pro astronomickou fotografii, port na montáži
Řídící volitelná rychlost z 0.25X, 0.50X, 0.75X, nebo 1X.
Nasměrovací a vyhledávací přesnost: až 1 minuta

Historie k různým verzím Sky-Watcher SynScan systém GoTo:
Verze 2.04 původní veze s nepřepisovatelnou pamětí - není již dodáváno
Verze 3.01 s aplikací GPS s přepisovatelnou pamětí - novinka od r. 2007 - není již dodáváno
Verze 4.0 novinka r. 2014 je v novém designu ručky s přepisovatelnou pamětí bez možnosti samostatného napájení 12V a akustické signalizace.
Verze 04.39.04 novinka r. 2018/2019 v novém designu ručky V5 se software jako Verze 4.0, avšak již s třetím portem na USB (bez akustické signalizace), součástí u nových modelů Sky-Watcher.

Upozornění: nikdy nepropojujte kabely bez uvážení. Specifické kabely jsou zpravidla vždy jen pro použití pro dané zařízení a daný přístroj. V případě použití nesprávných kabelů a nesprávného zapojení může dojít k poškození elektroniky.

Důležité upozornění z 21.5.2019:
Zásadně nikdy nezapojujte konektory ovladače k jinému zařízení než jsou určeny. Pokud to zákazník přesto udělá, zničí si tak neuváženě elektroniku ovladače a přichází o záruku.

Důrazné varování srpen 2019:
určeno pro zákazníky co u ručky V5 Sky-Watcher SynScan s portem USB omylem do portu RJ pro sériový port RS-232 zapojí kabel s koncovkou USB B.
Pokud to udělají, dojde ke zkratování všech pinů v zásuvce RJ a zničí tak elektroniku v ručce V5 SynScan. Pak po propojení ručky kabelem s montáží ovládání z ručky nefunguje. S takto poškozenou ručkou lze sice nouzově ovládat montáž po jejím propojení přes USB port na ručce. Neznamená to, že je ručka V5 v pořádku pokud se rozsvítí po připojení USB kabelem na USB port. Takto poškozená ručka pokud není připojena k USB kabelu a je kabelem připojena k montáži se nikdy nerozsvítí, protože je zákazníkem poškozena. Přitom není poškozen hlavní řídící panel montáže.
Na takovéto poškození ručky V5 zákazníkem se záruka nevztahuje a zákazník musí zakoupit na své náklady novou ručku Syn Scan.
Pokud zákazník má obavy z vlastní nevědomosti, pokusů, omylem nebo nechtěného zastrčení kabelu USB do zásuvky RJ v ručce v noci, doporučuji port RJ určený pro sériový port opatřit záslepkou.
Jaromír Holubec v.r.