Kategorie
Informace ke zboží

Zboží je v kategoriích průběžně doplňováno. Pokud prozatím nenajdete zboží, které požadujete, můžete nás pro objednávku kontaktovat na:
atc-astro@seznam.cz.

Stabilní montáž GNEQ-6R

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Sky-Watcher GNEQ-6 R PRO SynScan

Giant Magellan Telescope (GMT)

Výroba zrcadel pro Giant Magellan Telescope (GMT)
největšího dalekohledu na světě 24 m
Projekt GMT

Paralaktika pro Dobson

Tip na platformu montáže pro Dobson
My Project equatorial platform for dobson telescope

Nejnovější produkty

William Optics binokulární hlavice kompletní

Astronomie/Výrobci » William Optics
Astronomie/Výrobky » Příslušenství » Binohlavy

Cena s DPH:10400.00 CZK
Cena bez DPH:8595.04 CZK
Záruka:24 měs.
Dostupnost:Na objednávku
ks

William Optics binokulární hlavice kompletní. Obsahuje 2x širokoúhlý okular W.A. f 20 mm, 66°, 1 1/4", Barlow nástavec 1,6x  pro dosažení zaostření dle provedení dalekohledu, úložný kufřík. Vynikající kvalita obrazu i při velkém zvětšení, bez zdvojení obrazu.

Kvalitní binohlava s Barlow objímkou. Vícenásobné antireflexní vrstvy s hranoly z optického skla Bak4 dává vysocekontrastní obraz. Binokulární nástavec umožňující komfortní pozorování dvěma očima. Je možné dvojí použití, tj. standardní bez Barlow objímky a pokud je potřeba vytažení ohniska pro zaostření s Barlow objímkou. Upevnění na vstupu je objímkou 1 1/4" s filtrovým závitem. Je možné tak použít různé filtry 1 1/4" nebo Barlow nástavec 1,6x pro vytažení ohniska. Váha 520g.

Technické parametry:
provedení hranolů: BaK-4 FMC
oční rozestup: 54mm až 75mm
apertura: 20,2mm
okulárové upevnění: samostatné ostření, pevné upnutí oklárů
rozměry 120mm x 112mm x 42mm
optická délka: 100mm (4")
váha: 520g (bez okulárů)

Tip: Pokud např. nezaostříte s refraktorem Sky-Watcher 120/600 nebo Sky-Watcher Newton s dodávaným korektorem 1,85x  k binohlavě S-W, lze použít ATC AP 01 korektor. Další korektory ATC lze také použít, kde je však již ve výsledku větší zvětšení. Údaje hodnot korektoru tůzných výrobců se mohou z různých důvodů ve výsledku lišit.

Tip: Pokud nezaostříte např. s Newtonem Sky-Watcher, postačí použít redukci uvedenou zde a máte na 100% po starostech se svým Newtonem a zaostříte při použití původního korektoru William Optics.

Tip: Pokud zaostříte s okuláry f 20 William Optics v zenitálním modulu, pak na zaostření s binohlavicí a korektorem potřebujete přesně délku 60 mm směrem k objektivu na zaostření na objekt vzdálený cca 50 m. Při použití korektoru ATC 1,5x, pak postačuje délka zasunutí 52 mm. Zvětšení je prakticky stejné. S okuláry ATC je rezerva vždy o 10 mm ještě větší, tj. délka  zasunutí je 42 mm.