Kategorie
Informace ke zboží

Zboží je v kategoriích průběžně doplňováno. Pokud prozatím nenajdete zboží, které požadujete, můžete nás pro objednávku kontaktovat na:
atc-astro@seznam.cz.

Stabilní montáž GNEQ-6R

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Sky-Watcher GNEQ-6 R PRO SynScan

Stabilní montáž GNEQ-6 GoTo

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Nové provedení 
Sky-Watcher EQ-6 PRO SynScan

Giant Magellan Telescope (GMT)

Výroba zrcadel pro Giant Magellan Telescope (GMT)
největšího dalekohledu na světě 24 m
Projekt GMT

Paralaktika pro Dobson

Tip na platformu montáže pro Dobson
My Project equatorial platform for dobson telescope

Nejnovější produkty

Coronado


H-alfa filtry a dalekohledy pro pozorování Slunce

Coronado Instruments Group od r. 1998 patří mezi světově nejlepší výrobce vysoce kvalitních H-alfa filtrů a speciálních slunečních dalekohledů jako i ostatního příslušenství pro amatérské a profesionální pozorovatele Slunce. Od konce r. 2004 firma MEADE vede provozovnu v Tusconu, Arizoně, USA podnázvem Coronado Inc. jako 100% dceřinou společnost MEADE Instruments Corp. Historie firmy Coronado je datována od r. 1965, kdy začal David Lunt s vývojem prvních úzkopásmových filtrů pro NASA.

Princip použití H-alfa filtru pro pozorování Slunce, mimo odfiltrování velké části energie na vstupu, spočívá ve vyrobení filtru s několika desítkami velmi tenkých vrstev vakuovým napařováním, jejímž výsledkem je propustnost v H-alfa čáře 656,3 nm s přísně vymezenou pološířkou propustnosti cca 1 nm a méně. Vyrobení takovýchto filtrů i v dnešní době počítačové techniky není jednoduchou záležitostí a proto i ceny odpovídají náročnosti výroby.

Jaromír Holubec - ATC v.r.

* Sluneční dalekohledy SolarMax *

Konstrukční řešení Coronado v uspořádání filtrování garantuje vždy bezpečné pozorování pro uživatele. První prvek v jednotce SolarMaxTM je nazývaný energetickým předfiltrem (ERF). Bez použití předfiltru na vstupu objektivu není možné pozorování Slunce. Toto speciálně vrstvené sklo zadrží víc než 90% celkového množství přicházejícího světla a 100% všech UV a IR světla. U sériově vyráběných dalekohledů Coronado SolarMax jsou předfiltry navrženy buď jako vakuové dvojsklo, bezpečně připojitelné k objektivu, nebo dalším (ERF). Druhá část jednotky je blok s úzkopásmovým filtrem, který umožní pozorování v úzce vymezené vlnové délce. Pokud se blok oddělí, filtrace se částečně i snižuje. Blokující filtr BF pro odfiltrování nežádoucího spektra je součástí celého filtračního systému.

* Filtry H-alpha pro dalekohledy*

Nabídka samostatných filtrů otevírá další možnosti majitelům vlastních dalekohledů pro jejich využití pro pozorování Slunce. Součástí filtrového systému SolarMax TM je i blokační filtr BF jehož hodnota je závislá na ohniskové vzdálenosti určitého dalekohledu. Správně zvolená velikost BF zajistí schopnost vidět obraz celého disku Slunce v H-alfa čáře.

Volba hodnoty BF je pro uvedenou ohniskovou vzdálenost f nebo menší:
BF5 prof 500 mm
BF10 pro f 1000 mm
BF15 pro f 1500 mm
BF30 pro f 3000 mm

Všechny blokační filtry BF, s výjimkou BF30, jsou zabudovány v 1,25" zenitálním 90° modulu. BF30 je postavený pro 2" přímé průchozí připojení. Jestliže má dalekohled ohniskovou vzdálenost přes 1000mm, lze obvykle používat BF30. Toto 2" rovné přímo hledné provedení blokačního filtru BF je také někdy preferované pro fotografii. Každá optická blokační filtrační jednotka obsahuje několik filtrů, ale jeho hlavní funkcí je oddělení - odfiltrování nevhodného spektra přiléhajících k H-alfa čáře. Takto s filtrem Coronado je možné pozorovat celou šířku pásma H-alfa a ne jen část.

*Binokuláry s filtry pro bílé světlo*

BinoMite 10x25 - Binokulární dalekohled s filtry pro bílé světlo
BinoMite 12x60 - Binokulární dalekohled s filtry pro bílé světlo

*Příslušenství*

- Okuláry série CEMAX, 52°, 1 1/4",
f 25, 18, 12, výstupní pupila 20 mm + Barlov 2x
Okulár Cemax f 12mm
Okulár Cemax 18mm
Okulár Cemax 25mm
Barlow 2x Coronado
Souprava okulárú Cemax 12mm, 18mm, 25mm a Barlow 2x

-T-Max nastavovací pro filtr SolarMax:
T-Max 40
T-Max 60
T-Max 90

- Blokační filtry,
BF 5mm Blokující filtr pro f<500mm,
BF 10mm Blokující filtr pro f <1 000mm
BF 15mm Blokující filtr pro f <1 500mm
BF 30mm Blokující filtr pro f <3 000mm

-Binokuláry s filtry pro bílé světlo
BinoMite 10x25
BinoMite 12x60

-Ochranná čepice Coronado,
čepice z materiálu s ochranou UV

- Připevňovací dalekohledové adaptéry

- Koncový adaptér 2" na 1.25"

- Sol Ranger - sluneční hledáček:
hledáček Sol Ranger
hledáček Sol Ranger a upínací kruh pro SM40T

Nabídka Coronado je postupně doplňována


Coronado PST Personal Solar Telescope

Coronado Personal Solar Telescope PST, sluneční dalekohled d 40/f 400, (1:10), cenově dostupný kompaktní osobní dalekohled pro pozorování Slunce.

Cena:30100.00 CZK
Dostupnost:3-5 dní