Kategorie
Informace ke zboží

Zboží je v kategoriích průběžně doplňováno. Pokud prozatím nenajdete zboží, které požadujete, můžete nás pro objednávku kontaktovat na:
atc-astro@seznam.cz.

Stabilní montáž GNEQ-6R

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Sky-Watcher GNEQ-6 R PRO SynScan

Stabilní montáž GNEQ-6 GoTo

Na pozorování a astrofoto doporučujeme: stabilní montáž
Nové provedení 
Sky-Watcher EQ-6 PRO SynScan

Giant Magellan Telescope (GMT)

Výroba zrcadel pro Giant Magellan Telescope (GMT)
největšího dalekohledu na světě 24 m
Projekt GMT

Paralaktika pro Dobson

Tip na platformu montáže pro Dobson
My Project equatorial platform for dobson telescope

Nejnovější produkty

Reduktory

Reduktor ATC - 0,66x pro CCD MEADE LPI, DSI, DSI-PRO, PHILIPS ToUcam PRO II, WATEC, ATIK, CCD SBIG a další.

Princip funkce reduktoru ATC -0,66x -znázorněný jednoduchou čočkou:

Reduktor ATC -0,66x zmenšuje původní ohnisko objektivu 0,66 krát. Rovnoběžný svazek paprsků po průchodu objektivem soustreděný v ohnisku f´1 vytvoří kužel s vrcholovým úhlem. Vřadí-li se reduktor do průchodu tohoto kužele, je vytvořen nový kužel se zvětšeným vrcholovým úhlem v ohnisku f´2. Poměr těchto úhlů dává faktor parametru reduktoru.
Faktor zmenšení u reduktoru, stejně tak jako faktor zvětšení u Barlowa je vždy vázán na konkrétní vzdálenosti. Optika reduktoru i Barlow je konstruována pro kvalitní obraz pro určitou vzdálenost. Použila-li by se tato optika do různých vzdáleností, tj. pro jiné zařízení než je určeno, pak bude mít různou kvalitu obrazu s různým faktorem zmenšení resp. zvětšení.

Praktické použití:

Použití reduktoru ATC -0,66x umožňuje zkrácení exp. času, zvětšení zorného pole 1,5x a s tím souvisícího zmenšení obrazu 1,5x. Pro klasické dalekohledy s okulárovým výtahem je však třeba mít délkovou rezervu min. 47 mm ve směru k objektivu. V praxi spojení reduktoru ATC -0,66x s kamerou tvoří jeden celek, kdy zaostřit lze osovým pohybem, např. okulárovým výtahem, avšak nejdříve je nutno reduktor s kamerou přiblížit k objektivu o cca 47 mm. U dalekohledů, např. Maksutov-Cassegrain, lze doostření provést primárním zrcadlem. Vysvětlením pro nutný posun cca 47 mm směrem k objektivu pro zaostření je, že při použití reduktoru došlo k posunutí nově vytvořeného ohniska dle schema.

ATC 4RD -0,66x T-2/T-2

Reduktor ATC 4RD -0,66x s optickým půměrem 27,5 mm se závitovým upevněním T-2/ T-2 pro CCD SBIG ST-7, 8, 9, 10, 2000 s karuselem CFW-8A a jiné kamery

Cena:5240.00 CZK
Dostupnost:Skladem

ATC 6RD -0,66x

Reduktor vhodný pro pro CCD MEADE LPI, DSI a DSI PRO, PHILIPS ToUcam PRO II, WATEC, ATIK a další obdobné kamery.

Cena:3520.00 CZK
Dostupnost:3-5 dní